World of Tanks – na polu bitwy

Do pobrania Strategiczne Strzelanki Symulatory Wojenne

World of  Tanks to  jedna z najpopularniejszych, najciekawszych, a co najlepsze (wiem, że się cieszycie, ja też) DARMOWYCH gier z gatunku MMO, która  pozwala nam  zwykłym szarakom oderwać się od nudnej rzeczywistości i przenieść w ekscytującą  podróż  w czasie do okresu II Wojny Światowej!

zagraj_teraz

Cała zabawa polega na bitwach pomiędzy czołgami, przy czym każdy gracz wciela się w rolę dowódcy czołgu i własnoręcznie nim steruje! Miłośnicy czołgów powinni być zadowoleni, ponieważ to co na pewno odróżnia tę grę od innych to genialna grafika, za którą odpowiedzialni są twórcy – studio Wargaming.net (TAK, Ci sami, którzy wydali Massive Assault  czy Order of War).  Warto wspomnieć, że w World of  Tanks  oprócz pracy zespołowej (TEAM yeah !), liczy się praca indywidualna (umiejętności taktyczne, strategiczne), tylko wtedy możliwe jest ZWYCIĘSTWO i opanowanie świata (Muahahaah..).

Od czego by tu zacząć… Ahh… no tak, najlepiej od początku więc: Grę rozpoczynamy  od prostego szkolenia (Jupi!),  gdzie naszym czołgiem sterujemy jak w typowych strzelankach (mały tutorial) – poruszamy się za pomocą klawiszy WSAD, natomiast strzelamy przy użyciu myszy. ALE warto zauważyć że World of Tanks do typowych strzelanek nie należy, chociażby ze względu na fakt posiadania kilku elementów zaczerpniętych z gier RPG. UWAGA do zdecydowanych negatywów należy fakt wolnego poruszania się czołgu, ale z każdym jego poziomem jego sprawność się zwiększa. Co do hamulców, to  niestety też często nie zadziałają natychmiast, często utrudnia to nam, graczom, samą grę, ale nie ma się co martwić, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło,  bowiem dzięki temu gra nas nie zanudzi i będzie  stanowić  nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych graczy !

World of Tanks oferuje nam również możliwość zdobywania doświadczenia i gotówki (pieniążki, monetki – TAK), które zdobywamy po wygranej bitwie, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na rozbudowę i rozwój naszych czołgów dokupując coraz to nowe części np. lepszy silnik, nowoczesną broń, amunicję, armatę, możemy też zmienić kolorek maszyny ( ;p)

 wot_android1(androidcommunity.com)

Czas wybrać naszą MASZYNĘ !

Oczywista sprawa – Zanim zaczniemy walczyć przeciwko innym graczom, (i oczywiście skopiemy im dupy , najpierw należy udać się do garażu by zadbać o odpowiedni sprzęt !  GARAŻ to nasze królestwo, to właśnie w nim kupujemy i ulepszamy nasze czołgi oraz  kompletujemy skład załogi.

World of Tanks oferuje ogromny wybór maszyn i jest ich w grze jakoś ponad sto. Pojazdy te pochodzą z różnych części świata między innymi z takich krajów jak – USA, Japonia, były Związek Radziecki, Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Chiny. Gracze zostają automatycznie przydzieleni do jednej ze stron konfliktu, możliwe jest więc, że podczas trwania misji będziemy walczyć u boku wrogich nam jednostek, istotną sprawą jest natomiast przynależność do drużyny: czerwonej i niebieskiej. Ważne są też  typy czołgów, spośród których wybieramy te, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się w bitwie (i haczyk – te, na które w ogóle nas stać)

W grze czołgi można podzielić na następujące kategorie:  lekkie, średnie i ciężkie (np. maszyny lekkie są zwrotne i idealne do zwiadu, maszyny wolne, które mają  potężną i zarazem zabójczą siłę ognia, czy  jednostki artyleryjskie, tak naprawdę jest ich mnóstwoo, więc nie ma sensu wymieniać wszystkich po kolei.)

 1385812083WorldofTanksOnline5(worldoftanks.com.pl)

 Nadszedł ten moment… WALKA!

Kiedy już  zdecydujesz się na wybór swojego pojazdu przychodzi niewątpliwie najbardziej wyczekiwany przez wszystkich  momenta.. a mianowicie wojna.

Jak to wygląda w skrócie? Wraz z kilkunastoma  innymi graczami z  twojej drużyny udajecie się na pole bitwy, gdzie będziecie walczyć  przeciwko swoim wrogom, których liczebność oraz siła ognia jest porównywalna z waszą. Miejscem całej rozgrywki są słodkie, malownicze wioski i miasteczka, a  grafika gry  sprawia wrażenie realnego przeniesienia się w nieznany nam świat i dopełnia klimat wojenny (przyjemny widok dla oka ;D). Graficy postarali się by odzwierciedlić jak najbardziej realnie wygląd maszyn i resztę przedstawionego świata.  Niezwykle ważna jest znajomość i pamięć map,  bowiem bitwy rozgrywają się na wielu obcych terenach, a każda z nich wymaga zastosowania przez gracza innej strategii i czołgu. Gra może być naprawdę satysfakcjonująca i ciekawa, kiedy gracze umiejętnie wykorzystują wielorakie możliwości swoich pojazdów.

Należy  pamiętać, że w świecie World of Tanks nie ma miejsca na spanie,  liczy się refleks, taktyka, strategia i praca zespołowa, ale też spory indywidualizm, wymagane jest maksimum uwagi! Musisz skupić się na walce z wrogiem, bowiem w przeciwnym razie Twoja maszyna szybko zostanie zniszczona, a ta niestety nie może się już zregenerować. Na szczęście  jeśli zechcemy zobaczyć finał starcia to możemy obserwować jego przebieg z pojazdów innych graczy. Warto też wspomnieć, że czołg może rozjeżdżać (powalać) drzewa czy też mury ( no ale szans z budynkiem to nie ma żadnych ;D)

2445476-wot_capture_00501(gamespot.com)

Warto wspomnieć o strzelaninie, która swoją drogą  jest niezwykle ekscytująca! Nie wierzysz?! Wraz z każdym trafionym strzałem nie tylko zabieramy naszemu przeciwnikowi  punkty życia, ale też dogłębnie uszkadzamy jego pojazd w miejscu, gdzie dokładnie trafił pocisk. Przykład? Jeśli nasz strzał trafi w taką niewinną gąsienicę wrogiego pojazdu to zahamujemy czołg przeciwnika! (gorzej jak pocisk trafi w nas ;D) ALE spokojnie załogi  sprawnie i szybko naprawiają wszelkie niechciane  usterki. (albo i nie, zależy).

Przydatne informacje dla osób władających ojczystym językiem – GRA WYSTĘPUJE W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ! Lektor mówi nam o wszelkich usterkach i całym przebiegu walki, co daje nam możliwość bezproblemowego zrozumienia gry. Co więcej twórcy World of Tanks pozwalają korzystać z niej za DARMO, co stanowi dla większości kluczowy element w decyzji grać czy nie (nie oszukujmy się, kto chce płacić za dobrą zabawę?) Zdecydowaną zaletą tejże gry jest możliwość dowodzenia  swoim czołgiem własnoręcznie, co jak się może wydawać wcale nie jest takie proste…  Entuzjaści maszyn wojennych i tematów strategicznych  powinni  być zadowoleni.

zagraj_teraz

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
czubaty
czubaty
6 lat temu

nom fajna gra, dzieki niej poznalem kilka fajnych osob. spoko stronka, pozdro

czołgista
czołgista
6 lat temu

WoT jest top of the top. Lufa!

edzieciecy.pl
edzieciecy.pl
3 lat temu

Podanie dziecku bezpiecznej jazd to cel kazdego rodzica. Absolutnie dowolny z nas wie sie lecz na wyborze odpowiedniego fotelika samochodowego. Nie wiemy, na co wlasnie zwracac uwage, jak zmienic fotelik na prawdziwszy, czy warto gromadzic i umiescic na ów stosowany, albo chyba wlasciwszym gatunkiem bedzie nowoczesny.