Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, gra roku.

Porady/Wskazówki

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, gra roku.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów pojawił się w 2011 rok, 4 lata po pierwszej odsłonie tej kultowej serii i szybko zyskał rzesze fanów. Niestety był niedoceniany przez wielu, ale nadal uznaje się go za dzieło kultowe. Gra oprócz ulepszeń graficznych, fabularnych i lokacyjnych posiada szereg udoskonalenie systemu walki, który w późniejszej części został dopracowany do perfekcji.

W Wiedźminie 2 mamy do czynienia z zaawansowaną walką, opartą o RPGowe współczynniki naszej postaci, które połączone są z interakcją pozwalającą na parowanie ciosów, kontrataki oraz uniki. Mamy tutaj ponad 80 specjalnych ataków, poprzez ataki pozwalające na widowiskowe wykończenie przeciwnika. Dodatkiem jest też poszerzenie walki o bronie miotane ( sztylety, petardy, bomby), przynęty i pułapki, można również walczyć bez użycia broni i skradać się aby nie zostać wykrytym. Gra zawiera także nowe bronie, jest ich ponad 100 głównych. Można nimi operować tak aby powstało aż 500 elementów uzbrojenia i unikatowych przedmiotów.

Świat Wiedźmina 2 jest niesamowicie rozległy, ciekawy i świetnie przedstawiony. Postaci mają własne życie, pracują na swój sposób, odzywają się w dialogach używając własnych powiedzonek czy tekstów, mają własne niepowtarzalne zwyczaje. Obszar rozgrywki obejmuje 3  Królestwa Północy znane z książek A. Sapkowskiego. Możemy odwiedzać tu elfy, krasnoludy, królów i bogate pod względem folkloru społeczeństwo wiejskie.

Klimat słowiańskiej wsi jest doskonale odwzorowany. Sama fabuła gry nawiązuje do poprzedniej części rozgrywki i przedstawia głównie sytuację polityczną w krainach, bardziej niż pierwsza część wprowadzając do części trzeciej. Wiedźmin Geralt oraz Triss Merigold zostają włączeni do współpracowników króla Foltesta. W krainie wybucha bunt arystokratów, którzy sprzeciwiają się królowi. Kartą przetargową w proteście są bękarty króla. Historia Geralta zaczyna się w więzieniu, w którym zostaje uwięziony, oskarżony o zabicie króla, którego miał strzec.

Zabójcą jest zamaskowany mnich, nikt jednak nie wierzy Geraltowi. Nikt, oprócz Vernona Rochea, który pomaga uciec głównemu bohaterowi z więzienia. Vernon jest święcie przekonany, że to Scoia’tael są winni morderstwu. Wiedźmin chce wytropić prawdziwego zdrajcę i oczyścić swoje imię z zarzutów. Grafika jest dopasowywana w grze do wydajności komputera dzięki nowej technologii silnika Redengine zaprojektowanej przez CD Projekt Red, umożliwia ona satysfakcjonującą rozgrywkę na najniższych wymaganiach. Serdecznie polecam tę produkcję oraz życzę udanego polowania na prawdziwego zabójcę królów!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o