Vampyr - opis gry

Vampyr – opis gry

Fantasy

Gra Vampyr to kolejne dziecko francuskiego studia gier DONTNOD Entertainment. Wydawać by się mogło, że gra z wampirem w tytule nie może być – przynajmniej dla niektórych graczy – tytułem interesującym.


Gra Vampyr to kolejne dziecko francuskiego studia gier DONTNOD Entertainment. Wydawać by się mogło, że gra z wampirem w tytule nie może być – przynajmniej dla niektórych graczy – tytułem interesującym, jednak tu spotykamy się z bardzo mrocznym i wiernie oddanym światem podsycanym przez działania bardzo dobrze psychologicznie skonstruowanej postaci głównego protagonisty…

Fabuła i główny bohater

W grze wcielamy się w lekarza, doświadczonego chirurga wojskowego, który powraca właśnie z frontu pierwszej wojny światowej. Jego głównym celem po wojnie jest niesienie pomocy chorym na „hiszpankę”, ale jego plany krzyżuje wampir, przez którego zostaje ukąszony. Od tej pory boryka się z rozdarciem między dwoma jaźniami – swoim dotychczasowym ja i przejmującego nad nim kontrole wampirem. Lekarz, w którego wciela się gracz, Jonathan E. Reid, od tej pory musi dokonywać sprzecznych moralnie wyborów i decydować o tym, kogo w danym momencie uratować, a kogo oszczędzić i komu udzielić pomocy. Wszystkie jego (gracza) decyzje wpływają w dużej mierze na kondycje świata gry, którym jest mroczny Londyn.

Mechanika gry

Jak już wspomniano powyżej, w grze przemierzamy ulice Londynu. Miasto składa się z czterech dzielnic i robi rzeczywiście bardzo realistyczne wrażenie. W trakcie toku gry, protagonista będzie musiał wykonywać zadania związane z główną fabułą, ale też nie zabraknie zadań pobocznych. Można też rozmawiać z przypadkowymi ludźmi w celu uzyskania informacji, ale naszym głównym problemem będą niewątpliwie starcia z innymi wampirami albo unikanie zasadzek łowców wampirów. Gra jest przesycona przeplatającymi się wątkami, które w dużej mierze zależą od decyzji podejmowanych przez gracza.

Vampyr jest grą typu RPG, w której punkty doświadczenia zależą od ilości wypitej krwi. Należy pamiętać, że zabijanie przypadkowych ludzi może wpłynąć na przebieg rozgrywki i uniemożliwić w późniejszym terminie wykonywanie zadań pobocznych, a jeśli dana dzielnica osiągnie poziom krytycznego zubożenia, zapanuje w niej chaos uniemożliwiający graczowi prowadzenie handlu. Dlatego właśnie należy również, jako że jest się cenionym lekarzem, nieść pomoc chorym. Oczywiście grę można przejść bez zabijania kogokolwiek, ale jest to niezwykle trudne.

Ciekawym faktem jest to, że w Londynie żyje ponad 60 osób charakterystycznych, od zachowania których zależy dalszy przebieg akcji prowadzący do kilku różnych zakończeń, dlatego przed wypiciem krwi przypadkowego nieszczęśnika dobrze jest wybadać, kim on jest i przewidzieć, jaki może mieć wpływ na dalszą rozgrywkę!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments