Tryb Battle Royale – nowa moda wśród graczy, Fortnie najlepszą grą wśród niej.

Aktualności

Artykuł opisuje czym są gry z kategorii Battle Royale i opisuje najlepszą z nich – Fortnite.

Gry z rodzaju Battle Royale są popularne od niedawna, jednak szybko zrobiły furorę w świecie graczy na całym świecie. Zacznijmy najpierw od tego czym są gry tego typu. Tryb Battle Royale to tryb gry wieloosobowej, w której gracze w liczbie kilku, kilkudziesięciu lub nawet kilkuset walczą o przetrwanie, pojedynczo lub w grupach.

Rozrzuceni po ogromnej mapie zaczynają bez niczego, muszą zdobyć potrzebne bronie i walczyć o zwycięstwo z przeciwnikami, wygrywa ten który zostanie ostatni przy życiu. Tempo rozgrywki jest stopniowo zwiększane poprzez ograniczanie bezpiecznego obszaru, na którym mogą znajdować się gracze.

Tryb Battle Royale został zainspirowany japońską powieścią scionce fiction o tym samym tytule, która doczekała się ekranizacji w 2000. Dopiero od 2013 roku rozpoczął się dynamiczny rozwój tego typu gier.

Powstawały takie pozycje jak H1Z1, Just Survive, PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds), The Culling, czy Fortnite. Poszczególne pozycje różnią się detalami, sposobem rozpoczęcia rozgrywki, rodzajami uzbrojenia, sposobem ograniczania mapy. Sam tryb polega na tym samym, przetrwać.

Szczególny rozgłos ostatnimi czasy zyskał Fortnie: Battle Royale. Rozwinięta została przez studio „People Can Fly” oraz „Epic Games”. Wydana w 2017 roku szybko zyskała wielu zwolenników. W roku wydania liczba graczy przekroczyła milion, a grono fanów cały czas się powiększa. W 2017 roku gra była nominowana do nagrody The Game Awards w kategorii „Best Multiplayer”.

Gra dzieli się na dwa tryby, klasyczny battle royale oraz tryb współpracy „Ratowanie Świata”, który polega na obronie terenów przed hordami zombie. Sama grafika w grze nie jest realistyczna, ale za to jest wyśmienita. Ten bajkowy urok ma w sobie coś genialnego i wręcz urzekającego.

Wyglądem gra przypomina tytuły tworzone przez Blizzard Entertainment. Tryb Battle Royale polega tutaj na tym, iż startujemy tak zwanym bojowym busem, który wraz z innymi 99 graczami przewozi nas na tajemniczą wyspę. To tam toczy się rozgrywka.

Wyskakujemy z pojazdu i kierujemy się na jedno z wybranych miejsc, w których rozpocznie się nasza przygoda.

Po lądowaniu na lotni, szybko dokonujemy oględzin miejsca i łapiemy co zdołamy do ekwipunku. Najlepiej coś co strzela i zadaje obrażenia. Rozgrywkę wygrywamy kiedy pokonamy wszystkich wrogów, my lub nasza drużyna, która może liczyć maksymalnie cztery osoby. Jestem ogromnym fanem tej pozycji, dostarcza ona wiele frajdy i jest dosyć ambitnym dziełem gamingowym.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments