Top 5 najlepszych gier FPS

Porady/Wskazówki Warto przeczytać

Artykuł opisuje top 5 gier FPS wybranych przeze ze mnie w oparciu o opinie graczy.

Czym byłaby scena gamingowa bez genialnych, niezapomnianych strzelanek, które podbiły świat. Oto top 5 najlepszych gier FPS wszechczasów:

5. Counter-strike 1.6 – Ta pozycja jest klasyką gatunku. Wydana w 1999 roku przez producenta Valve Software. Każdy z szanujących się graczy przepadających za FPS-ami z pewnością zaczynał jeszcze za młodu od tego tytułu. Gra prosta, wcale nie urzekająca grafiką, ale zapadająca w pamięć. Sama rozgrywka polega na tym, iż wcielamy się w jeden z dwóch zespołów na wybranej mapie. Możemy zostać antyterrorystą, którego zadaniem jest pilnowanie tak zwanego „bombsite’u” (miejsca, w którym terrorysta musi podłożyć bombę) przez podłożeniem bomby lub uwolnienie zakładników. Złym odpowiednikiem antyterrorysty jest terrorysta, który wspomnianą bombę musi podłożyć lub pilnować zakładników i udaremnić ich odbicie. Sama rozgrywka jest dynamiczna, runda trwa około dwóch minut. Nieraz zdarzyło się zagrać szybką partię na nudnej lekcji informatyki.

4. Counter-strike: Source – Kolejna odsłona serii Counter- strike. Wydany został w roku 2004 przez tego samego producenta co poprzednik. Co tu dużo mówić, sam system rozgrywki w żaden sposób nie odbiega od poprzedniej części sagi. Udoskonalona zostaje grafika, poprawiona sterowność, tekstury mapy itp. Jest to po prostu ulepszona wersja Counter-strike 1.6. Sądzę jednak, że rozgrywka jest lepsza i wciągająca. Efekty są bardziej dopracowane i mniej frustrujące.

3. F.E.A.R (seria) – niezapomniana seria gier FPS wydana przez firmy Vivendi i WB Games, a wyprodukowana przez Monolith Productions. Pierwsza odsłona została wydana w 2005 roku. Jest to gra survival, horror. Wcielamy się w niej w jednego z nowo przyjętych agentów F.E.A.R – First Encounter Assault Recon , agencji do spraw paranormalnych i staramy się pokonać armię klonów sterowanych przez Paxtona Fettela. Grafika gry jest niesamowita, podobnie jak jej efekty specjalne. Możemy spowalniać czas, chować się za osłonami. Grę cechuje również dobrze rozwinięte AI przeciwników, którzy próbują nas zajść od boku lub ukryć się za osłoną, zza której rzucają granatami. Cała rozgrywka uraczona jest smaczkami grozy i paranormalnymi zjawiskami.

2. Counter-strike: Global Offensive – ostatnia, najnowsza i zarazem najlepsza z części serii Counter-strike. Wydana została w 2012 roku przez Valve Corporation została okrzyknięta grą roku w kategorii e-sport. Jest zwieńczeniem serii, dodano do niej nowe mapy, poprawiono wygląd, sterowanie, wybór broni. Urozmaicono ekwipunek takimi przedmiotami jak wabik, Negev, czy Obrzyn. Gra została rozsławiona na cały świat i do dziś organizowane są prestiżowe zawody najlepiej w nią grających drużyn.
1. Call Of Duty (seria) – W końcu coś co osobiście kocham najbardziej. Seria wydana przez Activision. Gry oparte są o tematykę wojenną, historie w nich prezentowane dzieją się podczas I, II wojny światowej, Wojny w Wietnamie itp., aż podjęto wątek współczesności i przyszłości, przechodząc nieco w science-fiction. Pierwsza część serii została wydana w 2003 roku od tamtego momentu cała saga rozwija się i przynosi niesamowite zyski. Gra zapada w pamięć między innymi dzięki świetnym efektom specjalnym, realistycznej grafice, genialnej fabule, ciekawym wątkom i oczywiście samej przyjemności ze strzelania. Oprócz rozgrywki dla jednej osoby możemy również korzystać z wersji multiplayer, która szczególnie od ujawnienia Call Of Duty 4: Modern Warfare (2007 rok) jest głównym powodem zakupu kolejnych pozycji. Do dzisiejszego dnia powstało już około dwudziestu części serii, a wygląda na to, że producenci wcale nie zaprzestaną dalszych prac.

Możliwe, że nie wszyscy gracze zgodzą się z przedstawioną przeze mnie „topką”, trzeba jednak przyznać, że te pozycje zapadły w pamięć większości z grona fanów First-person shooter’ów

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments