The Islanderz – strategia na tablet

MMORPG Strategiczne

Islanderz – Fan rywalizacji? Wykazujesz zdolności przywódcze? Jesteś zainteresowany zdominowaniem wszystkich wód na kuli ziemskiej i zdobyciem władzy na świecie? W takim razie nie odchodź od komputera, bo mam coś specjalnie dla Ciebie! Islanderz to ambitna gra przeglądarkowa, stworzona z myślą o strategach, dla których ciągła walka na oceanach i morzach nie jest straszna! Wykaż się sprytem i taktyką w internetowym świecie wiecznie zalanym wodą! (może nie zaleje Twojego serwera!)

zagraj_teraz

https://www.youtube.com/watch?v=2dw51wWfnKc

Islanderz to gra o niebanalnej fabule, bowiem przenosi nas ona w czasie do połowy XXI wieku. Wtedy też najczarniejsze scenariusze naukowców się spełniły – lądy zostały zalane za sprawą globalnego ocieplenia lodowców. Pod wodą znalazły się wsie, osady, budynki, właściwie niemal wszystkie tereny niegdyś zamieszkałe przez ludność! Po gwałtownym ataku wody, przeżyła niewielka grupa ludzi, których domem stały się częściowo zalane wyspy. To właśnie ocaleni mieszkańcy tworzą wirtualny świat Islanderz! Po niedługim czasie wyspy te podzieliły się na trzy frakcje, które toczą między sobą zaciętą walkę o sprawowanie władzy na morzach i oceanach, ale także o niezwykle cenne surowce zapewniające mieszkańcom pożywienie, handel oraz dostatnie życie. Okej koniec historii, czas na konkrety. Otóż w grze wcielamy się w postać przywódcy jednej z frakcji, przy czym nie zostajemy do niej automatyczne przydzieleni. Każdy gracz sam decyduje, do której z nich chce należeć. Do wyboru mamy: Praderian, Arcsian i Concordian. Napomknę tylko, że każdy z tych narodów znacznie różni się polityką zarządzania i sposobem prowadzenia wojny dlatego proponuję poważnie zastanowić się nad ostatecznym wyborem nacji! Jednym z najważniejszych obiektów w grze jest Baza. To właśnie w niej zapadają najistotniejsze decyzje dotyczące rozwoju i obrony naszej wyspy np. kiedy i gdzie należy postawić jakiś budynek, w jaki sposób skonstruować naszą flotę czy jak należy odpowiadać na ataki wroga.

the_islanderz-2(grajol.pl)

Islanderz to ekscytująca gra wojenna. Nieustające bitwy morskie, czy ataki wrogich sobie flot nikogo nie dziwią, co więcej są one na porządku dziennym dlatego, aby mieć pewność, że nasza frakcja i wszyscy jej mieszkańcy będą bezpieczni, potrzebna jest mocarna armia. To nie wszystko. Przecież wojsko to tylko ludzie. By mieć pewność, że z zamierzonym skutkiem odpowiemy na ataki wroga, musimy zaopatrzyć się w inne elementy obronne, jak np. działa obronne. Pamiętaj, że toczysz walkę na morzu, a nie zwykłym lądzie dlatego w miarę możliwości ulepszaj swoje statki, by móc zmiażdżyć swoich przeciwników. Floty mogą składać się np. ze statków podwodnych i nadwodnych, ale ważną rolę pełnią też szczególne jednostki, które są osobliwe dla danej frakcji. Floty flotami, ale trzeba przyznać, że o zwycięstwie w rozgrywkach decyduje nie tylko lepszy sprzęt i wojsko, ale przede wszystkim objęta przez dowódcę taktyka działania, dlatego w dużej mierze sukces zależy od Twojego strategicznego geniuszu. Przyznaję, że w Islanderze bezapelacyjnie ważne jest stałe wykorzystywanie mocnych stron naszej frakcji, ale i szczegółowo zaplanowany atak! Dlaczego o tym mówię? Ano dlatego, że w tym wirtualnym świecie obowiązuje tzw. cykl dnia i nocy, co znaczy mniej więcej tyle, że w przypadku kiedy zaatakujemy wroga w dzień, to nasz przeciwnik znacznie szybciej zauważy nasze okręty, zdoła przygotować się do obrony i odeprzeć atak (czego byśmy nie chcieli). Kiedy jednak wyruszymy na podbój nocą, to szanse na zaskoczenie wroga są gigantyczne, a zwycięstwo będziemy mieć praktycznie w kieszeni. W ten sposób zniszczymy naszą konkurencję i przejmiemy kontrolę nad wrogą flotą. Fajną sprawą jest też możliwość zawiązania koalicji z innymi graczami w przypadku kiedy jest się zbyt słabym, by zmierzyć się z niepokonanym graczem.

ti_3(bmmo.pl)

Miej na uwadze, że w Islanderze jesteś nie tylko strategiem, ale również ekonomistą. Do Twoich obowiązków należy rozbudowa wyspy, która będąc doskonale strzeżona w krótkim czasie stanie się prawdziwym imperium morskim. Jako dobry władca nie zapominaj o kreowaniu pozytywnej opinii wśród swoich mieszkańców. Dbaj o nich, a będą Ci wierni i poddani. Warto wspomnieć, że jeśli zadowolenie islanderów sięgnie dna, to miej pewność, że przez wrogich Ci graczy zostaniecie odebrani jako łakomy kąsek do wszczęcia ataku. Przecież znacznie łatwiej przejąć kontrolę nad wyspą w toku tzw. wojny domowej.

Buduj flotę, kompletuj armię, zdobywaj surowce i ruszaj po zwycięstwo!

zagraj_teraz

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments