Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Pyrzyce

Zachodniopomorskie

Coraz dobrze kobiet ma z braków z poziomu stomatologii estetycznej, by bawić się pięknym widokiem swoich zębów. Ale czy są one bezpieczne dla niemowlęta? Warto zaznajomić się z niezwykle przystępnymi zabiegami i zobaczyć czy są one polecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Mielno

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna stosuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), a jej podstawowym końcem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych braków w ramach stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten przeprowadza się zwykle przy zastosowaniu specjalnej ochrony na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z tanią zęba dzięki takim projektom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany efekt istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Mielno

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej jednak po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (zwłaszcza na zima). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może sprawić nierównomierne lub nadmierne wybielenie dodatkowo zapewne stanowić podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Mielno

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a dodatkowo Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z zastosowaniem specjalnych środków chemicznych w właściwym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, a pewnie stanowić praktyczne tylko u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie zaleca się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, osobom w chce oraz mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu różnego typu osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów a wyjątkowych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno być wywiadu spośród tego modelu osadami. Sam sposób jest bezpieczny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego oddaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do wykonywania piaskowania u niemowlęta jest jeden jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie polega na usuwaniu kamień nazębnego zbierającego się w zasięgu szyjek zębowych – z dziedzin korony (powszechnie używany) lub spod powierzchni dziąseł. W przypadku skalingu w treści nie ma przeciwwskazań do uprawiania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wtedy mocna go wykonać oraz będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to niewielka płytka kompozytowa lub wykonana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę czystą i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie zaleca tego modelu praktyk. Też jak prowadzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, jednakże nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z kolei w przypadku koron ząb pragnie być oszlifowany w znacznie wyższym stopniu. W ruchu z czym, jeśli nie zachodzi taka potrzebę lepiej nie przeszkadzać w grupę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Mielno

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments