Stare gry - Serious Sam The Second Encounter

Stare gry – Serious Sam The Second Encounter

Artykuł Miesiąca Poradnik

Serious Sam The First Encounter to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Gra została wyprodukowana przez chorwackie studio Croteam i wydana 22 marca 2001 roku.

Stare gry – Serious Sam The Second Encounter

Gra od razu zdobyła wielką popularność strzelanie do setek kosmitów przy zabawnych komentarzach Sama przypadło wielu graczom do gustu. Fabuła gry polega na tym, że wcielamy się komandosa jednostek specjalnych, który dzięki technologii Timelock przenosi się w czasy starożytnego Egiptu gdzie ma powstrzymać zło, które w przyszłości może zniszczyć całą ludzkość.

Gra dzieje się w czasach przyszłości gdzie ludzkość opanował już podróże międzygwiezdne jednak podczas jednej z takich wypraw natrafiła na ostatniego z nieśmiertelnych starożytnych Tham – Um, który dla rozrywki podróżuje po wszechświecie i niszczy cywilizacje. Kiedy przychodzi czas na naszą planetę ludzkość używa Timelock i przenosi Sama w czasy starożytnego Egiptu i tu zaczyna się gra, której celem jest unicestwienie Tham – Um.

W grze będziemy musieli stawić czoła różnym rodzajom obcych przy pomocy różnych potężnych broni, których jest naprawdę sporo pistolety, magnum czy wyrzutnia rakiet to tylko przykłady broni z których będziemy eksterminować hordy przeciwników. Jeżeli chodzi o wspomnianych przeciwników to w niektórych momentach wręcz wylewają się z ekranu. Gra nie pozwala się nudzić co chwile atakują nas jacyś przeciwnicy od słabych stworów przypominających cyklopów z ostrymi zębami po silne roboty strzelające rakietami.

Po lokacjach oprócz masy przeciwników porozstawiane są także różne sekrety. Prawie na każdym poziomie są ukryte sekrety, których zdobycie nie jest wymagane do ukończenia gry jest to tylko dodatek dla graczy chcących ukończyć grę w 100%. Odkrycie jednego z sekretów odblokowuje sekretny poziom. Grafika w Serious Sam The First Encounter była jak na tamte czasy bardzo dobra niektóre lokacje robiły spore wrażenie i zapadały w pamięci. Gra oferuje długie godziny ciekawej rozrywki gdzie możemy zwiedzić przeróżne starożytne lokacje. Jeżeli chodzi o poziom trudności to jest różny na pierwszym poziomie nawet najtrudniejsi przeciwnicy nie stanowią dużego wyzwania, ponieważ gracz dostaje dużo życia, które stale się odnawia ten poziom gry jest dla graczy, którzy bez większego wysiłku chcą przejść grę, ( zwiedzić ją ) dlatego pierwszy poziom został nazwany turysta. Drugi poziom również nie stanowi wyzwania, jednak pozostałe poziomy w niektórych momentach mogą spowodować lekką frustracje.

W grze oprócz przeciwników można spotkać także raz na jakiś czas sporych rozmiarów bossów. Gra Serious Sam do tej pory cieszy się wielką popularnością w 2009 powstała wersja gry w HD z kilkoma dodatkami.

Jak na ciepło przyjętą grę przystało gra doczekała się kontynuacji Serious Sam The Second Encounter i kilku modyfikacji od fanów. Gra Serious Sam The Second Encounter mimo swojego wieku jest godna polecenia osobom, które jeszcze w nią nie grały, a lubią gry tego typu ze śmiesznymi stawkami Sama.

Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments