Rail Nation – pociąg do kolei

Ekonomiczne Multiplayer Symulatory Transportowe

Były ciężarówki, to pora na pociągi. Ale była też gra erotyczna, więc dopowiem, że nie chodzi o taki pociąg, a o kolej ;-). Fani kolejnictwa zrzeszeni w kompanie wraz z innymi graczami, mają możliwość przemierzać wspólnie szlaki transportowe niedostępne dla ich drogowych kolegów. W Rail Nation zarówno doświadczeni, ale i początkujący miłośnicy kolei przeniosą się do świata pełnego lokomotyw oraz górskich szlaków okraszonych zjawiskową grafiką. Czujesz zaciekawienie? Odezwał się w Tobie duch Maszynisty 🙂

zagraj_teraz

Za niesamowite widoki, jak i nadzwyczaj interesującą rozgrywkę odpowiada studio Bright Future. Rail Nation to darmowa strategia dostępna dla każdej przeglądarki. Twoje zadanie – rozwinąć własne przedsiębiorstwo kolejowe do tego stopnia, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na transport do dziesiątek miast i całej rzeszy klientów. Przy okazji… pozbyć się konkurencji, zbić fortunę, ale też wpłynąć na rozwój metropolii, które odwiedzasz.

Rail-Nation_screenshot(mmohunter.com)

Rozwijając swój zachwyt nad systemem rozgrywki… Dostajesz do dyspozycji mapę, na której w czasie rzeczywistym wyświetlają się ceny transportowanych towarów oraz poszczególne czasy przejazdów Twojego taboru. Twoje działania mogą sprzyjać lub wręcz przeszkadzać innym graczom i prowadzonym przez nich kampaniom, ponieważ wszystko odbywa się w zamkniętym świecie, tworząc w ten sposób rozwinięte powiązania ekonomiczno-polityczne.

Miasta rozwojowe zwiększają swoje zapotrzebowanie na różnego rodzaje dobra. Jeśli staniesz się monopolistą w dostarczaniu konkretnego towaru, Twoje dochody wzrosną.

TGRailNationOverviewTrains_01_01_swallow(railnation.pl)

Rozgrywkę rozpoczynasz, mając w posiadaniu mały parowóz i mnóstwo pracy związanej z przewozem towarów z pobliskiej fabryki do odbiorców. Za każdy przewóz dostajesz wynagrodzenie, które możesz inwestować w tabor lub jego modernizację.

W Rail Nation zaimplementowano ponad 40 parowych, jak i elektrycznych pociągów oraz niemal 50 wagonów wykorzystywanych do transportu 48 różnego rodzaju materiałów. Należy pamiętać, że w wyścigu o najlepsze kontrakty niezbędne są nowe technologie, a te wymagają badań, które pozwolą na zakup i wykorzystywanie nowoczesnych lokomotyw.

Nieprzewidywalności dodaje fakt, że czasem zła pogoda może uszkodzić nasz tabor i go jeszcze bardziej uziemić 😉 możliwe są też strajki, ale i pracownicze nadgodziny – to akurat sprzyja skróceniu czasu na załadunku.

To wszystko sprawia, że jest to gra przeglądarkowa, która z łatwością sprawdzi Twoje zdolności do pokonywania barier nie tylko transportowych, ale i ekonomicznych.

Rail-Nation-Siegerbahnhof-groß-Quelle-Travian-Games1(graczmmo.pl)

Kolej to nie tylko pociągi, pamiętać należy także o budowie własnych stacji kolejowych wraz z przyległą do nich infrastrukturą, a ta mądrze zagospodarowana może przynieść spore zyski. Kolejną rzeczą jest tworzenie własnych szlaków handlowych, o których można by się dłuuugo rozpisywać 😉

W kupie siła, także tutaj tworzenie wspólnych kolejowych korporacji i stowarzyszeń sprzyja większym przychodom oraz zwiększeniu konkurencyjności na rynku przewozowym.

Odbywające się konkursy umożliwiają sprawdzenie swoich możliwości transportowych i wiążą się z dodatkowym zastrzykiem gotówki, bonusu w postaci nowego silnika, a prawdziwi szczęściarze staną się użytkownikami ulepszonego konta gracza.

Rail Nation oferuje dość szeroką gamę możliwości, a jak już wspomniałem wcześniej świetna grafika i zamiłowani w kolei znajomi sprawią, że czas spędzony przy tej grze nie będzie się dłużyć.

Jeśli lubujesz się w strategiach, to ekonomia gry będzie świetną przyjaciółką, z którą spędzisz co najmniej kilka kolejnych miesięcy.

Może poczujesz nawet do niej pociąg 😉

 

zagraj_teraz

 

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments