Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Borne Sulinowo zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Filozofia szczupłego zarządzania zarabia na pozycji. Lean Management stosowany stanowi w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z jakiejś dziedzinie. W licznej opinii metoda kojarzona z procesem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie wszystkich obszarów funkcjonowania firmy.

Przeprowadzki Police zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w danej instytucji wymaga kompleksowych znajomości urządzeń i metod, a także wielkiej zmiany w środku myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej sztuki jest trudnym procesem, widoczne efekty przyciągają do ważniejszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje nasze działania zaś jest idealnym dowodem na to, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean produkuje się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w języku o lean management przyjęło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje myśl i ważny rozwój tej sztuce, w istocie chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W obecnym stylu wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W poznaniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych tematów jest całkowicie stała i dyktowana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy pracy może wykonywać średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, polecana jest delikatniejsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a także oszczędzany jest okres pracy inżynierów.
Termin to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa zamieszczonych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy zastosowaniu założeń tej sztuki inżynierowie potrzebują o połowę mniej czasu do opracowania innego produktu. Docelowo są to duże korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby konieczne do produkcji. Całość myślenia o pracy liczy na dużym wykorzystaniu dostępnych towarów oraz tym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do aktualnej sytuacji na targu. Między drugimi z obecnego początku Lean management pierwotnie grany w fabrykach, przeniknął do rynku usługowego.
Początek, czyli praca po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

Aby dobrze wiedzieć założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do początków I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła dostosowywać się zaraz po II wojnie światowej. Polem do wymian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem formy był inżynier Taichi Ohno, który stworzył System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając inne metody i urządzenia konieczne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest tylko dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza zdobyta z prostego doświadczenia może dać wymarzone efekty. Chciałbyś od kadry zarządzającej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), tenże często korzystał z doświadczenia pracowników. Słuchał ich wpływów. Ukazywał się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To pomagało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwagi Ohno wskazał kilka rodzajów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie ludzi w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie dużej kwoty materiałów i półproduktów

System Produkcyjny Toyoty zwracałem się nie wyłącznie na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich dłoni i charakterów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na to, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał wszystkich zatrudnionych. Spotkania managerów z gośćmi i przestrzeganie ich ofert to codzienność w organizmie lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co zostało wychwycone przez zachodnie koncerny, tylko tak właściwie potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Dotyczyło to często z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego te adaptacja metody na zbytu amerykańskim czy europejskim pokazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do promocji pojęcia przydałaby się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Praca ta ma szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z tymi z USA i Europy. Wskazano na ważne punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Police zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W książce badaczy wyszczególniono wszystkie elementy odpowiadające za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Pierwszym była metoda Just in Time. To zadanie, w którym każdy element produkcji wytwarzany istnieje na czas dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” sztuk oraz zastąpienia go sposobem typu „pull”. System ssący pobiera produkt z ostatniego procesu, ale w okresie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Pozwoliło to Toyocie zorganizować produkcję, która nie przesyca rynku. Firma dostarczała tak to, na co dziś był zbyt.

Przeprowadzki Police zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym podstawowym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie składano się na budowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie umieszcza się na kilku ważnych założeniach:

Cenę produktu ocenia z elementu widzenia końcowego użytkownika. To użytkownik ocenia końcowy efekt oraz definiuje przypisane mu liczbie.
Strumień wartości wyznaczany dla wszystkiego produktu. Zbiór czynności niezbędnych do wytworzenia produktu. Wszystkie elementy winnym stanowić świetne i precyzyjnie określone. Producent musi umieć co oznacza się na całkowity proces, rozpocząwszy od czasu zakupu surowców.

Przeprowadzki Police zadzwoń 666484444

Dopiero to realne oszacowanie kursów jest możliwe.
Ciągły przepływ – wartości w organizmie produkcyjnym przepływają w twórz niezakłócony i działa to każdej materii począwszy na materiałach, natomiast na reklam kończąc. W obecnym punktu stosowana istnieje również metoda one-piece-flow, która blokuje produkowanie w dużych grupach. [1] System ssący – tworzone są tylko niezbędne części i tylko potrzebnych produktów. Małe grupy i dopiero na liczny sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To doskonała myśl metodyki Lean, zamiłowanie do perfekcji w stylu filozofii Kaizen, bądź również przez wprowadzenie wielkich zmian.

Jak sektor usługowy czerpie z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego wydawania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak właściwie dopiero lata 90. Po zastosowaniach w nazwach produkcyjnych na całkowitym świecie dostrzeżono potencjał drzemiący w tej metodzie. Nadmiar, który spowalnia realizację ten stanowi w wszystkim sektorze. Pojawił się wpływ na „odchudzenie” firm oferujących usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie nastawienie do metodyki lean bardzo otacza jej potencjał. To nie jest tylko rób na redukcję kosztów. To potężna koncepcja, która umożliwia na optymalne wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim różny rozwiązanie myślenia, wokół którego powinno być całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w naszych zdaniach zawiera obawę o wysoką klasa materiału.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie stosowanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej metody. Lean nie jest gotową skrzynką z narzędziami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga dużych kolei w partii także obecne na innym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym miejscem do koleje istnieje ponad rozwiązanie do wykorzystania zasobów ludzkich. To koncepcja, która zbiera się na wykreowaniu pewnej kultury organizacji. Lean umieszcza się na taniej hierarchii, duży wpływ budowany istnieje na rzecz zespołową i szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza i energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Sięganie do perfekcji i feedback

Sięganie do ciągłego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom informacji między kadrą kierowniczą oraz pracownikami. Martwi o dobrzy feedback jest tu wielkie znaczenie. Odpowiedzialność budowana jest przeważnie na menagerów, którzy płacą za wewnętrzną organizację firmy. Pracownik dodatkowo jego trwanie to najzdrowsza zaleta firmy. Potrafi stanowić on oszczędzany dzięki ogólnym integracjom systemów i robotyzacji procesów. To pomysł na zarządzanie biznesem, który uzyskuje się w wszystkim sektorze, więcej w sferze e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dania towaru do odbiorcę zawiera również ważny czynnik przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić tworzenia w przemyśle wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym pewno żyć wykorzystanie z usług brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić godzina oraz szybkość osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. To na zbytu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z sposobem eBay, pozwalają na optymalizację kursów i etapu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają jeszcze to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To prosty proces, jaki z stabilnością będzie pielęgnowany w perspektyw. Ale takie rozwiązanie do sklepu może ułatwić w osiągnięciu zysku na przesyconym rynku. Nowa grupę z dążeniem do redukcji kursów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean podawana w mieniu transportu czy strategii magazynowania zbiera się w przypadku większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Police zadzwoń 666484444

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments