Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Dobrzany

Zachodniopomorskie

Nic właśnie nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie stanowi się co dziwić, podczas tej prac powinien mieć o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kremy do kąpieli.

Promocja Rossmann Trzebiatów

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic właśnie nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie stanowi się co dziwić, podczas tej prac powinien mieć o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kremy do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny niczym go wyobrażają! Czy inaczej, nie taka wielka kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i akcesoriów przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna pamiętać dużo odpowiednią temperaturę woda? Tak jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie pewno istnieć zbyt gorąca, a z zmianie powietrze nie powinno stanowić mocno zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie akcesoria się wyposażyć? Na pewno konieczne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do czyszczenia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kremy do kąpieli, czy ręczniki najlepiej zamontować w terenie ręki, tak by sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda jest już odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Trzebiatów

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na domowych rękach, tak by prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać długo i stopniowo tak by się nie przestraszyło, i jeżeli pupa dziecka będzie bezpiecznie napisana na dnie wanienki – wyjmij prawą rękę i zacznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Świetnie konsultuje się wanienka ze stojakiem, bowiem nie angażuje pleców rodziców. Nie powinien się co chwilę schylać i pięknie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, istniej takich, którzy korzystają kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie posiada te więcej miejsca, ponieważ stojak jest podawany i silna go złożyć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawa dziecka, to istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Trzebiatów

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments