Plemiona 2 – średniowieczne plemiona

Ekonomiczne MMORPG Przygodowe Strategiczne Wojenne

Plemiona(?) – Wiem, że podobnie jak ja, większość z was nie mogła doczekać się tej chwili… Zapewne odliczaliście dni i godziny w oczekiwaniu na ten szczególny moment, który odmieni całe wasze MMO – wskie życie, ale to już… Nadeszła ta wiekopomna chwila… Z przyjemnością ogłaszam, że w sieci właśnie zagrzała swoje miejsce, druga już seria słynnej zdecydowanie na całym świecie, gry przeglądarkowej: PLEMIONA2!

zagraj_teraz

Plemiona 2 (za granicą powszechnie uznawane jako Tribal Wars 2) to fenomenalna gra strategiczna łącząca ze sobą elementy ekonomiczne. Podobnie jak w oryginalnej wersji Plemion, zadaniem każdego gracza jest budowa i dbanie o dalszy rozwój swojej osady, która powiedzmy sobie szczerze, na początku przypomina zwykłą dziurę zabitą dechami, bo składa się zaledwie z kilku budynków, często nieogrodzonych nawet zwykłym drewnianym płotem, a to co ją otacza dokoła to lasy i łąki.

grfd(grynaprzegladarke.net)

Za punkt honoru należy postawić sobie doprowadzenie tej wiochy do stanu nietykalnej twierdzy! W grze do rozbudowy naszej posesji mamy dostępnych kilkanaście różnych budynków (zapewne wielu doświadczonym graczom są już one znane), które w określonym czasie postawimy za odpowiednie pieniądze, dzięki czemu nasza forteca nabierze pokaźnych rozmiarów. Ponadto ważnym elementem gry jest kompletowanie jednostek, które posłużą nam jako siła zbrojna w przypadku prowadzenia walk z nieprzyjaciółmi, atakowaniu obozów barbarzyńców czy też obronie własnych ziem. W skład takiej armii wchodzić będą np. Topornicy czy Pikinierzy. Możliwe jest też prowadzenie sojuszu z innymi graczami, przez co gra dostarcza nam jeszcze więcej rozrywki.

staemme

Pamiętaj, że liczne i sprawne wojsko stanowi podstawę dobrze prosperującego królestwa, zapewnia bezpieczeństwo jego obywatelom i wzbudza sympatię oraz podziw władcy! Pewnie już to wiesz, ale nie zaszkodzi przypomnieć o całkowitym skupieniu, bowiem nie oszukujmy się, skoro Ty możesz atakować innych graczy to i wrogowie będą łasi na Twoje włości. Kolejny ważny aspekt gry to zwycięskie rozgrywki. Dzięki pozytywnym potyczkom z wrogimi armiami grabisz surowce, które tak naprawdę stanowią siłę napędową dla rozwoju Twojej twierdzy! Gra dostarcza nam zaledwie trzy surowce: glinę, drewno i żelazo, to właśnie one służą w znacznym stopniu do rozbudowy całej wioski i najmowania armii.

maxresdefault
Gra przeglądarkowa Plemiona 2 przenosi nas do realiów legendarnego średniowiecza, stąd w grze pojawia się mnóstwo elementów z tego okresu np. odważni rycerze przyodziani w srebrzyste zbroje nadające im charakteru, generałowie podejmujący najważniejsze dekrety polityczne, najwierniejsi towarzysze wojowników – nieustraszone konie i oczywiście ogromne pokryte solidnym materiałem zamki, często otoczone niebywale gigantycznym murem siejącym postrach innych. W Plemionach pełnisz najważniejszą funkcję na zamku, bowiem jesteś jego władcą. To od Ciebie wszystko się rozpoczyna, Twoim zadaniem jest zarządzanie królestwem, które zbudujesz i obrona poddanych. Los ludu i krainy zależy od Twojego strategicznego talentu i ducha walki! (– odpowiedzialna fucha co?)

Zapewniam, że gra jest naprawdę łatwa w obsłudze, a już w szczególności dla jej weteranów, dlatego nieważne czy jesteś świeżakiem, czy wiernym już fanem kultowej pierwszej części, Plemiona 2 na pewno zatrzymają Cię przed kompem na dłużej. Z uwagi na ogromy sukces pierwszej odsłony tego fenomenu jej twórcy InnoGames postarali się o wysoką jakość grafiki, która naprawdę ciekawie odtwarza rzeczywistość średniowieczną.

zagraj_teraz

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments