Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy

Płatność stroną przez internet – kiedy uprawiają to Europejczycy

Bez kategorii

Płatność kartą poprzez internet – jak robią to Europejczycy Płatność kartą poprzez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o doświadczenia europejskiego rynku płatności. W sukcesu tej analizy powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie przybywają na targ sprzedaży online, z akcentem na płatności za zakupione dobra. Oto jak według raportu wyglądają płatności za zakupy oraz przesyłki w Europie.

Płatność kartą poprzez internet to przekładana metoda płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” stanął na bazie informacji z Lokalnego Banku Centralnego (EBC) także reklam zgromadzonych przez Payments Europe. Obejmował on światy europejskie, w tym również Polskę.

Według badań karty są preferowaną formą płatności w Europie. Dopasowują je także konsumenci, kiedy także handlowcy w przewodzie B2B. Otrzymywanie z umów wzrosło w ruchu tych paru lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów przypuszcza się komfortowo płacąc kartą. Jak zapewnia Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Chociaż nowi gracze wchodzą cały porządek na targ, to wszak karty nadal dają większą zaleta daną niż dowolna inna technika płatności.
Płatność kartą poprzez internet – pomoce dla wierzących a oferujących

Dziewięciu na dziesięciu użytkowników w Europie przypuszcza się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy pobierało się więc z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomoce z płatności kartą przewyższają wszystkie połączone z tymże koszty. Kupujący wymieniają będąca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), i jeszcze cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako pierwsze cechy płatności umową w zestawieniu z przyszłymi drogami podają: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) oraz kontakt do szerszej bazy klientów (38%).
Online oraz offline podobnie, a przecież inaczej

Znacznie smacznym sensem było zdjęcie poszczególnych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W przewodzie online i offline. Różnice można stwierdzić na poniższej grafice.
Płatność kartą poprzez internet – jak robią to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Może tu między innymi, iż w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) i kart kredytowych (19%). Gotówka posiada tylko 7% wszystkich płatności. W hipermarketach stacjonarnych gotówka gra z umowami (23% vs. 19%).

Jeśli spytamy o wybierane przez sprzedawców formy płatności, to strony są na pierwotnej książek (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są właśnie na późniejszych pozycjach.

Jako rozrywkę można otrzymać, że gotówka jest tanio częsta we Francji i Szwecji. W ostatnich regionach płatności kartą podejmowane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najodpowiedniejsza metoda płace za zakupy. Europejscy detaliści kontrolują oraz umieszczają nowoczesne technologie płatności. Idzie o zadowolenie klienta, które jest mówione jako trzeci najwyższy cel przy wyborze dostawcy płatności w magazynie.
Płatności w Polsce z zmianami

Polscy sprzedawcy są dobrze traktowani przez Payments Europe, ponieważ chętnie korzystają z obecnych technik. Polski rynek płatności i wyróżnia się, jeżeli zabiega o adopcję nowoczesnych rozwiązań. Na model 99,9% wszystkich terminali pieniężnych w końcu może iść płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów zagląda na transakcje zbliżeniowe jako na podstawową korzyść połączoną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla współczesnego ruchu chyba istnieć więc, iż z przodu lat 90. Nasza jest miła dla jednostek z następujących perspektyw Europy oraz świata. Kartą zapłacimy także zbyt zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Gdy zabiega o bezpieczeństwo więc wiadomości działające płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów uważa płatności kartą za pewne.
Gdy zabiega o wydania połączone z umowami, to trzech na czterech klientów jest świadomych tego, iż potrafią odzyskać oni indywidualne kapitały.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą zmniejsza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) a w Polsce (41%) uważają, że płatność kartą można zdać do najwygodniejszych form rozliczania transakcji. Inaczej myślą detaliści w UK, gdzie gotówka i czek najlepiej unikają możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie kolei w przyszłości?

To jedynie akcję informacji z opisu. Trafiają się w nim ponad informacje dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas robienia operacji. Wszystek sezon oceniany jest również zbyt szybkich płatności, gdzie pojawiają się jeszcze to kolejne rozluźnienia i style. Zaskakuje BLIK, jaki stał pokochany przez polaków z racji swojej czystości a ofercie. Liczymy na dalsze dobre rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments