Pamiętacie jeszcze kultową grę Spyro? Już niedługo powróci w odświeżonej wersji!

Pamiętacie jeszcze kultową grę Spyro? Już niedługo powróci w odświeżonej wersji!

Dla dzieci Fantasy

Fani słynnej gry Spyro będą zachwyceni – we wrześniu pojawi się remake kultowej trylogii przygód sympatycznego smoka. Nowa wersja ma być wierna oryginałowi, dzięki czemu wróży się jej niebywały sukces. Już teraz można podziwiać pierwsze trailery nowego Spyro.

Pamiętacie jeszcze kultową grę Spyro? Już niedługo powróci w odświeżonej wersji!

Coraz więcej kultowych gier z dawnych lat ma odzyskać nowe życie. Wśród nich znajdzie się również znany Spyro, którego remake Spyro Reignited Trilogy ma zadebiutować dokładnie 21 września 2018 roku. Co ciekawe, z nowej gry będą mogli się cieszyć nie tylko posiadacze PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy gry mają w planach również wersję przeznaczoną dla użytkowników platformy Nintendo Switch.

Od premiery Spyro minęło 20 lat!

Pierwsza wersja gry Spyro na PlayStation miała swoją premierę już 20 lat temu i z perspektywy gracza końca lat 90-tych, gra zachwycała grafiką oraz rozmachem. Trylogia Spyro dotyczy przygód sympatycznego fioletowego smoka, który wraz z ważką o imieniu Sparx bierze udział w różnych przygodach i starciach z nieprzyjacielem. Cała fabuła gry osadzona jest w magicznym świecie smoków, opierając się o elementy gry akcji w połączeniu z platformówką. Bohaterowie muszą ocalić krainę przed knowaniami złych postaci, wśród których warto wymienić Gnasty Gnorc czy czarnoksiężnika Ripto. Spyro był ogromnym sukcesem firmy Activision Blizzard. W zaledwie 15 miesięcy od daty premiery, przychód ze sprzedaży gry osiągnął wysokość 1 miliarda dolarów. W sieci na fanów czekają pierwsze trailery nowej odsłony gry – w 20 lat po premierze, powrót do Spyro prezentuję się znakomicie. W skład odświeżonej gry Spyro Reignited Trilogy mają wchodzić trzy części – Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto’s Rage! oraz Spyro: Year of the Dragon.

Nowy Spyro ma być wierny oryginałowi

Za nową odsłonę gry Spyro wzięło się studio Toys for Bob, które pracowało już między innymi nad serią Skylanders. Producenci zapowiedzieli, że w swojej pracy starają się być jak najbardziej wierni oryginałowi. Spyro ma latać i biegać dokładnie tak jak w swojej pierwszej wersji, zmianie z pewnością ulegnie jednak grafika, która wpisze się już w nowoczesne realia. Nie zmienia to jednak faktu, że gracz ma czuć się tak, jakby przypominał sobie pierwszą wersję, tylko w nieco nowocześniejszej formie. To duży plus dla twórców, którzy nie chcieli na siłę ulepszać pierwowzoru. Do tego są świadectwem, że nostalgiczne gry sprzed wielu lat mogą się świetnie sprzedawać. Spyro już teraz uznawany jest za niewątpliwy sukces, a przecież inne remake ukazują, że gracze chętnie sięgają do gier z lat swojego dzieciństwa, w które mogą zagrać na nowoczesnym sprzęcie. Mowa między innymi o Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, które okazało się prawdziwym hitem sprzedaży. Na wrześniową premierę czekają już niecierpliwie wszyscy fani kultowej trylogii o przygodach sympatycznego smoka Spyro.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments