Nastoletnie gangi – coraz młodsze dzieci rabują i dewastujuą cudze mienie

Aktualności

W województwie warmińsko-mazurskim grupa nastoletnich dziewczynek kradła i demolowała bary oraz lokale gastronomiczne. Po kilku miesiącach udało się uchwycić sprawczynie kradzieży. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym dla nieletnich.

Gang z podstawówki, czyli jak „bawią” się teraz małe dzieci

Coraz częściej dochodzi do wykroczeń czy też przestępstw z udziałem małoletnich. Niestety na złą stronę przechodzą coraz młodsze dzieci, które bez skrupułów dopuszczają się kradzieży i napaści. Nie tylko kradzieże ale również pobicia czy napady z użyciem ostrych narzędzi. W województwie warmińsko-mazurskim, rozbito szajkę dziewczynek w wieku od 10 do 12 lat, które przez kilka miesięcy kradły. Sprawą trzech nastolatek zajmie się sąd rodzinny.

Grupa dziewczynek z Orzysza okrzyknięta została gangiem z podstawówki. Ich sposób bycia i zachowanie wskazują na to, że są silnie zdemoralizowane. Początkowo sprawy związane z kradzieżami zostały umorzone, ponieważ nie dało się ustalić sprawców, jednakże dzielnicowy w dalszym ciągu prowadził swoje śledztwo w tej sprawie i doprowadził ją do końca.

Dziewczynki w wyrafinowany sposób okradały bary i restauracje. Nie dawno dopuściły się zniszczenia mienia w postaci oderwania rolety okiennej z jednej restauracji, właściciel wszystkie straty oszacował na ponad tysiąc złotych – samo zniszczenie rolety oscylowało w granicach 1000 zł. Oskarżone ukradły dodatkowo pieniądze w wysokości 280 złotych oraz 25 opakowań czipsów, które wyceniono na 100 złotych. Na tym jedna nie poprzestały, brak dowodów i bezkarność jaką poczuły popchnęły ich dalej w ścieżkę przestępstwa. Dzielnicowemu pomimo braku dowodów udało się ustalić, że za przestępstwem mogą stać małoletnie.

Wandalizm i kradzieże – tego dokonały dzieci

To nie jedyne, czego dopuściły się dziewczynki. Kilka miesięcy temu dopuściły się kradzieży w innym lokalu gastronomicznym, z którego ukradły butelkę wódki, wodę, batony oraz kilka napojów gazowanych. Wówczas, również oprócz kradzieży grupa dziewczynek zniszczyła ścianę budynku a straty wyceniono na 1000 złotych.

Dziewczynki niszczyły i kradły, jednakże nie wszystkie ich występki opiewały sukcesem. Ich ostatnie włamanie do domku letniskowego zakończyło się ucieczką – przegonił je właściciel domku. Nastolatkom udało się jednak wejść do domku i ukraść 50 złotych, niszcząc przy tym moskitierę okienną oraz framugę.

Śledztwo dzielnicowego przyniosło efekt w postaci zidentyfikowania sprawczyń włamań i doprowadzenia sprawy do końca. Małoletnie czekają teraz na rozprawę, zostaną im postawione zarzuty a ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
4 lat temu

to co się dzieję z dzisiejszą młodzieżą to jakiś szok. Wydaję mi się, że po prostu teraz każdy z małolatów spędza w sieci za dużo czasu. po za tym jedno chce zaimponować drugiemu żeby przynależeć do danej grupy rówieśników.