Najlepszy serwer Gothic Online

Najlepszy serwer Gothic Online

Polecne i promocje

Gothic to gra, której popularność mimo upływu lat dalej nie maleje. Jest to bowiem klasyka gatunku MMORPG. Nie istniała w niej jednak możliwość grania online z innymi graczami. Dopiero specjalna modyfikacja pt. „Gothic Online” wprowadziła taką opcję rozgrywki. Dzięki niej możemy obecnie pogrywać ze znajomymi w tą cudowną gierkę.

Serwery mulitplayer

Lista serwerów Gothic multiplayer stale rośnie. Mamy obecnie do wyboru wiele ciekawych propozycji znacznie się od siebie różniących pod względem rozgrywki, czy wprowadzonych modyfikacji. Jednym z najlepszych dostępnych serwerów na rynku jest Axyl. Zasłynął on dzięki niebagatelnym inicjatywom wykazywanym przez administratorów, które miały na celu usprawnienie rozgrywki. Grę na serwerze zaczynamy od kreacji swojej postaci. Niestety nie jest ona zbytnio rozbudowana, a zmiana wyglądu postaci jest dostępna wyłącznie dla płatnych kont premium. W przypadku kwestii rozwoju postaci mamy do czynienia z o wiele bardziej rozbudowanym systemem, w którego skład wchodzą mechaniki zarówno z samego Gothica, jak i innych tytułów MMORPG, między innymi Metina. Takie rozwiązanie daje o wiele większy fun z gry. Bowiem doświadczenie niezbędne do rozwoju postaci uzyskujemy wyłącznie dzięki zabijaniu wrogich mobów i wykonywaniu powierzonych nam zadań. Kiedy w wyniku otrzymania wymaganej ilości punktów doświadczenia zwiększa nam się poziom postaci otrzymujemy dodatkowe 3 punkty umiejętności, które możemy zainwestować w to co nam się dosłownie zachce. Mamy pełną swobodę działania. Mamy do dyspozycji kilka rodzajów umiejętności, które możemy rozwijać, siłę i zręczność wpływające bezpośrednio na zadawane przez nas obrażenia podczas walki, witalność wpływającą na ilość punktów życia, determinacji która ma wpływ na otrzymywane obrażenia, czy dominację, która zwiększa zadawane przez naszą postać obrażenia podczas wykonywanych przez nią ataków. W odróżnieniu od klasycznego Gothica na Axylu na umiejętność walki z użyciem różnego rodzaju broni nie mają nauczyciele, a podnoszą się one same podczas pokonywania kolejnych wrogów. Ekwipunek składa się z hełmu, butów, zbroi, amuletu, broni, kostiumu zakładanego na zbroję, a także dwóch świeżo wprowadzonych części, czyli Mitycznej Aury, a także kostiumu na broń.

Rozgrywka i najważniejsze mechaniki na Axylu

Jak na fakt, iż gra jest dopiero w fazie rozwoju wszystko stoi na właściwym poziomie. Istnieją jednak pewne mankamenty, które mogą nieco irytować gracza podczas rozgrywki. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku mechanik wprowadzonych do gry. Zacznijmy może od ulepszenia ekwipunku. Tutaj nie mamy nic nadzwyczajnego, bowiem wszystko wygląda tak jak w przypadku podstawowego Gothica. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku expienia. Na dwóch różnych od siebie mapach mamy umieszczone specjalne miejsca gdzie pojawiają się potwory. Ważną kwestią jest wykonywanie powierzonym nam przez NPC misje. Dzięki nim możemy uzyskać cenne bonusy i doświadczenie. Fabuła jest niezwykle rozbudowana, zasługująca na uznanie. Mamy wiele ciekawych wątków. Nowością są wzorowane na metinach posągi, pojawiające się co jakiś czas w losowych miejscach na mapie. Jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie urozmaicające rozgrywkę. Nie mogło zabraknąć legendarnych dungeonów. Na Axylu mamy obecnie do dyspozycji aż dwa. To w nich możemy przeżyć masę najciekawszych przygód. Niestety wejście do nich wymaga specjalnej przepustki. Na serwerze mamy masę ciekawych bossów. To z nich wypadają najlepsze przedmioty. Fabuła idealnie komponuję się z resztą rozgrywki.

Jak wygląda kwestia mikropłatności

Póki co kwestie związane z  mikropłatnościami są rozwiązane na Axylu w sposób wręcz fantastyczny. W ofercie mamy możliwość uruchomienia konta premium dającego nam różnego rodzaju benefity. Dokonywanie różnego rodzaju opłat oczywiście daje nam możliwość uzyskania pewnego rodzaju przewagi, jednak stoi to na w pełni uczciwym poziomie.

Rozwój serwera

Serwer ma dopiero 2 tygodnie jednak plany jego założycieli są ogromne. Co kilka dni wprowadzane są specjalne aktualizacje umożliwiające nam usprawnienie rozgrywki. Serwer stale się rozwija i nie zapowiada się aby coś miało się zmienić w tej kwestii.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments