Najlepsza z MMORPG, czyli World of Warcraft!

Poradnik

Artykuł opisuje najlepszą grę MMORPG na świecie.

Jest wiele wspaniałych gier MMORPG jednak na jedną z nich trzeba zwrócić szczególną uwagę. World of Warcraft wydane w 2004 roku przez firmę Blizzard Entertainment zasłużyło na największe uznanie graczy. Jego społeczność to aż 8 milionów graczy.

Gra nawiązuje bezpośrednio do wydarzeń, które miały miejsce w grze strategicznej „Warcraft 3: The Frozen Throne” i chronologicznie przedstawia losy bohaterów świata Warcrafta po tej pozycji. Żeby zrozumieć samą rozgrywkę musimy dowiedzieć się czym są gry MMORPG. Otóż to typ gier, w których wielu graczy może grać między sobą w wirtualnym świeci, wypełniając zadania, mierząc się ze sobą. To rozwinięta rozgrywka RPG, rozszerzona o możliwość zabawy multiplayer. Po zalogowaniu się do gry wcielamy się w jedną z dostępnych ras.

Mamy do wyboru rasy należące do dwóch frakcji: Przymierza (Alliance) oraz Hordy (The Horde). Przymierze oferuje rasy Człowiek, Dranei, Krasnolud, Worgen, Nocny Elf, Gnomy. Horda oferuje: Ork, Nieumarły, Troll, Krwawy Elf, Tauren, Goblin. Dostępna jest także neutralna rasa Pandarenów. Następnie wybieramy klasę. Istniejące klasy to : Druid, Paladyn, Łowca, Kapłan, Łotr, Mag, Czarnoksiężnik, Rycerz Śmierci, Wojownik, Szaman, Łowca Demonów, Mnich. Różnorodność dostępnych klas sprawia, iż każdy z graczy znajduje coś dla siebie. Jedni lubią zadawać ogromne obrażenia i działać z ukrycia, wybiorą Łotra. Inny zaś wolą stać z daleka od walki i leczyć swoich towarzyszy, zagrają Paladynem, Kapłanem, czy Druidem. Wszystkie klasy są interesujące i warto poświęcić trochę czasu na ich poznanie.

Po wyborze frakcji, rasy, klasy oraz płci i detali naszej postaci, pora przejść do gry. Rozpoczynamy z poziomem 1 i zależnie od wybranej rasy, pojawiamy się w innej lokacji, która jest naszym miejscem startu. Gdyby zagłębić się w fabułę gry, można zrozumieć historię każdej z ras. Na samym początku przyjmujemy jak najwięcej zadań i wypełniamy je. Zdobywamy wyższe poziomy i uczymy się nowych umiejętności.

Tak zmieniamy miejsce tak zwanego „levelowania” (zdobywanie wyższego poziomu) i udajemy się do trudniejszych zakamarków fantastycznego świata. Maksymalnym poziomem do zdobycia w tej chwili jest poziom 110. Z każdym dodatkiem do gry można levelować dalej i rozwijać swoją postać. Co ciekawe mamy już aż 8 dodatków do pierwotnej serii. Sam często oddawałem się wirtualnemu światowi WoWa i spędzałem wiele godzin na przyjemnej rozgrywce, gra jest szalenie wciągająca i nic w tym dziwnego. Z pewnością gracze MMORPG powinni sięgnąć po ten tytuł i sami poczuć frajdę ukrytą pomiędzy nieznanymi lądami świata Warcrafta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o