miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Suchań

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to ponadczasowy telenowela, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą sławą, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został wyprodukowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno uwierzyć, że cały telenowela jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

 

Został on nakręcony na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji telenoweli, która została wyemitowana w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na wielu stacjach telewizyjnych. Można je również prosto odszukać w sieci wpisując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

program opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji miejskiej. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy cały czas szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie wielkiej pieniędzy. Działania prowadzone przez nich w tym celu, stale kończą się porażkom i wplątują ich w tarapaty. Przyjaciele są nierozgarnięci i łatwowierni, cały czas popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wywinąć bez konsekwencji, rozumieją również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie potrafią bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

Karol Krawczyk to postać nieco apodyktyczna, często chodzi poddenerwowany, więc łatwo wytrącić go z równowagi, co często robi przyjaciel Norek. Jest niezwykle pomysłowy, cały czas obmyśla nowe pomysły, dzięki którym wreszcie uda mu się wzbogacić. Do swoich poglądów zawsze udaje mu się przyciągnąć Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie pomysły te zawsze kończą się fiaskiem. Jako motorniczy, Krawczyk marzy o prowadzeniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj przestarzały. Kariera stanowi istotny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana matka Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Krawczyk w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje spokojne i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w realizacji nie do końca przemyślanych i szalonych pomysłów. Jego postać jest opozycją dla postaci Krawczyka. Tadeusz jest opanowany i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często konsumuje z nimi obiad.

Równie ciekawymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety ciągle krytykują odrealnione pomysły swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo dominującym usposobieniu, jest uparta i często agresywna w stosunku do swojego męża Tadeusza.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie niemądre pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego spokojnego usposobienia, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej zadowala, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serialu to znakomity pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to między innymi najpopularniejsze powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy klasyczna cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (z wyjątkiem koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments