Konsole i gry dzisiejszych czasów. Jakie mają wady a jakie zalety oraz co najlepiej wybrać ?

Poradnik

Artykuł podsumowujący konsole i gry, na podstawie opinii mojej i moich znajomych. Przedstawia różne wady jak i zalety z nimi związane. Znajdują się tu także zestawienia tych dwóch czynników.

Witajcie drodzy czytelnicy.

Chciałbym poruszyć temat konsol i gier, gdyż w dzisiejszych czasach dominują one wśród wszystkich dostępnych rozrywek. Bo czy dzisiejsza młodzież woli grać w piłkę na podwórku lub boisku, czy przed ekranem komputera bądź telewizora podłączonego do konsoli? Oczywiście, że większość wybiera tą drugą wersję.

Przeanalizujmy parę kwestii związanych z konsolami. Jakie mają zalety a jakie wady? Która jest dobra a która zła? Analiza opiera się tylko na opinii mojej i mojego środowiska.

1) A więc tak, jakie zalety przynoszą nam konsole, bądź komputer jeśli chodzi o gry w świecie wirtualnym?

Na pewno można do nich zaliczyć, rozwijanie wyobraźni i w pewnym sensie zależnie od tematyki gry, poznawanie świata lub innych tego typu rzeczy. Gry typu multi-player zdecydowanie polepszają kontakt z rówieśnikami, gdyż jest to typ gry wieloosobowej. Według mnie ten typ gier jest ogólnie najlepszy, ponieważ nie gramy sami, a z innymi graczami. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to idealna rozrywka na różne spotkania czy imprezy.

Żeby jednak nie było tak kolorowo to niestety, tego typu rozrywki też mają pewne wady. Otóż osoba grająca sporą ilość czasu, traci całkowity kontakt z rzeczywistością i żyje w świecie wirtualnym. Co za tym idzie, spędza dużo czasu w domu nie integrując się z rówieśnikami, mało tego siedzenie w domu w takiej ilości nie jest ani dobre ani zdrowe. Zdarzają się też przypadki uzależnienia od gier, więc powinno zwracać się dużą uwagę na czas poświęcany graniu.

2) Korzystając z własnego doświadczenia i moich znajomych, przedstawię ranking najciekawszych konsol oraz gier.

2.1) Konsole:

1. Zdecydowanie numerem jeden można nazwać konsolę Xbox One, gdyż wyróżnia się tym, że poza typową grą przy użyciu padów, można także świetnie się bawić, używając tak zwanego Kinekta, czyli czujnika ruchu, gdzie możemy grać własnym ciałem.

2. Na drugim miejscu przede wszystkim konsola Playstation 4. Posiada ona możliwość podłączenia specjalnych okularów VR, w których przenosimy się całkowicie w wirtualny świat, gdyż widzimy tylko to co w okularach, mamy wrażenie że sami tam jesteśmy. Tak jak w Xbox One sterujemy własnym ciałem. Niestety na razie jest mało gier tego typu.

3. Następnie myślę że sytuują się 2 konsole: Xbox 360 i Playstation 3. Xbox 360 działa tak samo jak Xbox One z pierwszej pozycji, lecz jest to starszy model. Natomiast na konsoli Playstation 3 możemy grać własnym ciałem, ale przy użyciu tak zwanych kontrolerów ruchu Move, które trzymamy w rękach. Wg mnie lepsza zabawa jest jak sterujemy całym ciałem, natomiast w niektórych grach te kontrolery się sprawdzają.

4. Na czwartej pozycji z pewnością można postawić komputer, który daje nam tak dużo możliwości, że dzięki temu w pewnych kwestiach zawsze będzie lepszy od konsol, np. myszka, która idealnie się sprawdza przy grach typu strzelanki.

5. Pozostałe konsole usytuowałbym na ostatnim piątym miejscu, gdyż nie wyróżniają się już niczym wyjątkowym. Myślę, że najlepiej kierować się w nowoczesne sprzęty, które są coraz bardziej rozbudowane, niż w te gdzie nie ma wiele możliwości.

2.2) Gry – lepszy będzie ranking wg kategorii, niż poszczególnych tytułów:

1. Gry które odzwierciedlają prawdziwe życie, na przykład saga gier, np.: Grand Theft Auto, czy Sims.

2. Gry sportowe które są chyba najpopularniejszym rodzajem gier, np.: Fifa, Pro Evolution Soccer, i gry z innych dyscyplin.

3. Gry tak zwane strzelanki, które zawsze mają ciekawą fabułę, dobre są też do rozładowania emocji. Przykłady: Call of Duty, Far Cry, itd.

4. Gry wymagające kontrolera ruchu (kinekt, move itd.). Są chyba najlepszą zabawą  gdyż sami nią sterujemy. Wspaniała rozrywka.

5. Gry waleczne. Polegające zazwyczaj na walczeniu, biciu się z przeciwnikiem. Do najlepszych gier tego typu zalicza się sagi: Tekken i Mortal Kombat.

6. Gry typu symulator. Gier tego typu jest bardzo dużo. Niektóre na prawdę ciekawe (np. symulator kierowcy autobusu, itp.) inne aż śmieszą nazwą (np. symulator kozy). Każdy kto lubi grać musi chociaż raz spróbować gier tego typu, na pewno znajdzie coś dopasowane do swoich zainteresowań.

7. Ostatni typ gier jaki bym zawarł w zestawieniu to gry polegające na wyścigach i jeżdżeniu samochodem. Wciągający typ gry, umożliwiający tworzenie samochodów o jakich marzymy. Najlepszy przykład gier tego typu to zdecydowanie saga: Need for speed.

3) Jeśli chodzi o przyszłość konsol i gier to wydaje mi się że wszystkiego można się spodziewać. Technologia jest na tak zaawansowanym poziomie, że ciężko stwierdzić co twórcy wymyślą nowego. Przed powstaniem kontrolerów ruchu raczej nikt albo może większość ludzi nie pomyślałaby, że takie coś może powstać.

Myślę, że wystarczająco podsumowałem ten temat.

Cześć.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments