kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie warunki należy spełniać, ażeby otrzymać kredyt hipoteczny?

Bez kategorii

Bardzo dużo osób marzy o otrzymaniu kredytu, który pozwoli na uzyskanie własnego mieszkania, domu i uzyskanie niezależności od swoich rodziców.

Jakie warunki należy spełniać, ażeby dostać kredyt hipoteczny?

 

W szczególności młodzi dążą do posiadania własnego kąta, jednak ażeby uzyskać kredyt, należy spełniać wiele ważnych warunków, które wyznacza nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny dostać może pełnoletnia osoba – musi mieć ukończony 18 rok życia, a wiele banków oferuje osobom do 35 roku życia korzystniejsza warunki dostania takiego kredytu, między innymi atrakcyjne oprocentowanie.

Dużo zależy również od okresu na jaki chcemy zaciągnąć kredyt, banki zastrzegają ażeby ostatnia rata przypadała maks. pomiędzy 75 a 80 rokiem życia. Ważna jest też nasza historia kredytowa – taki kredyt nie będzie udzielony osobie mającej złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze uregulowaniem rat, nawet jeśli wcześniejsze zobowiązania opiewały na minimalne kwoty. O tym należy z pewnością pamiętać!

Wysokość takiego kredytu i decyzja o jego przyznaniu uzależniona jest od zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskich zarobkach bank może wydać decyzję odmowną, ponieważ kredytobiorca mógłby posiadać kłopot ze spłacaniem rat. Banki biorą pod uwagę też liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, a także wysokość wziętych w chwili obecnej kredytów. Takie wskaźniki finansowe są podstawą jeśli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze na koniec, że wielką szansę na taki kredyt ma osoba ,która jest zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji innego źródła dochodów banki mogą życzyć sobie spełnienia przez klienta dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt lub mogą się one zdecydować na udzielenie konsumentowi niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments