Jaki komputer do gier?

Jaki sprzet

Jaki komputer do gier?

Wybierając komputer do gier trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Teoretycznie obecnie na rynku dostępne są laptopy dla graczy jednak w tego rodzaju urządzeniach nie można dokonywać większości zmian. W związku z tym jeśli chodzi o granie to komputer stacjonarny będzie o wiele lepszym wyborem. ponieważ w większości przypadków za jakiś czas będziemy musieli dokonać jego ulepszenia. Jednak to czy będzie to stacjonarka czy też laptop ma drugorzędne znaczenie. Najważniejsze są odpowiednie parametry danego komputera. Na co zwracać uwagę?

Karta graficzna
Jest to najważniejszy podzespół dla gracza. Bez odpowiednio wydajnej karty graficznej nie będzie możliwe uruchomienie żadnej gry. Obecnie karty niezintegrowane, czyli takie dla graczy pochodzą od AMD i Nvidii. Oczywiście im wydajniejsza karta tym lepiej. Poza wydajnością warto zwrócić uwagę czy karta pozwala na podłączenie w SLI lub CrossFire, ilość wyjść video czy też obsługę wielu monitorów.

Procesor
Wydajny procesor musi iść w parze z odpowiednio mocną kartą graficzną. Jeżeli procesor nie będzie dostatecznie wydajny to będzie tworzył wąskie gardło i będzie ograniczał kartę graficzną, nie pozwalając jej osiągać pełni swoich możliwości. Powinien on być z podobnej półki co karta graficzna.

Płyta główna
Tutaj trzeba zwrócić uwagę, aby płyta obsługiwała kontroler SATA III oraz posiadała co najmniej 8 wyjść USB, z czego około połowa powinna być w standardzie 3.0.

RAM
Prędkość musi być dobrana do procesora. Jeżeli chodzi o jej ilość to obecnym minimum jest 8 GB jednak im więcej tym lepiej.

Wybierając jednostkę trzeba oczywiście także zadbać o chłodzenie procesora, dobrą i ładną obudowę czy też zasilanie. O ile komponenty nie muszą być z najwyższej półki to muszą być co najmniej średniej jakości. Warto zwracać uwagę na producenta, długość gwarancji oraz dodatkowe akcesoria dołączane do zestawu. Oczywiście kompletując komputer dla gracza nie można zapomnieć o wysokiej jakości klawiaturze i myszce. Zapewniają one komfortową rozgrywkę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments