Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Świnoujście

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia kupi na osiągnięcie wspaniałych efektów nawet przy długich brakach zębowych.

Implanty zębowe Golczewo

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do możliwości mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Golczewo
mosty protetyczne Golczewo
ruchome protezy zębowe Golczewo

Każda z tych możliwości ma własne walory oraz minusy, zatem warto nauczyć się spośród nimi przy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto wzbogacić je jak najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Prawdopodobnie być to również kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. Także usunięcie zęba prawdopodobnie stanowić rezultatem jego uszkodzenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto wzbogacić je jak najprędzej. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest istotny wpływ na zgryz, a może wywoływać nie ale do interesów z żuciem, lecz też do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może trafić jeszcze do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

To wtedy, gdy pojawia się brak w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto rozważyć jak najszybciej – albo w takim przypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uważane są za najlepszą drogę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w pomieszczenie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu zatrzymuje się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, jakie potrafią posłużyć nawet na ponad 20 lat. Pozwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak jedno jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego bądź kilku braków. Takie podejście zaczyna się zarówno w wypadku bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na których nakłada się na określone specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich doskonała wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od około 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to zarówno tani rób na uzupełnieni brakujących zębów. Obejmują one wersję dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego znajduje się specjalne uzupełnienie, najczęściej wykonane z porcelany, które umieszczane istnieje na lokalnych dla braku zębach – w rezultacie tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga być objęty zębami posiadającymi korzenie – to naprawdę zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy przydatne istnieje jeszcze zrobienie ich przyjmowania kanałowego. To brak tej techniki, ponieważ często przydatne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po ukończeniu mostu protetycznego stanowi nadzwyczaj korzystny – stanowi on niemalże nie do odróżnienia z tamtych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów jeszcze stanowi szeroka – potrafią one dawać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z około 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ta propozycja to protezy ruchome, na przykład zrobione z akrylu. To popularny metoda na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może wpływać dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a ponadto trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z użyciem specjalnych preparatów Ponadto nie odpowiada ona naprawdę dużej moce jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Golczewo

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments