Ikariam – w klimacie Starożytnej Grecji

Ekonomiczne Strategiczne Wojenne

Marzysz o sławie, uznaniu i objęciu władzy? Spokojnie, nie na długo. Wiem jak sprawić, by Twoje życzenie opuściło strefę Utopii i przeniosło się do realnego świata… Chociaż może powinienem powiedzieć wirtualnego…? Zagraj z w Darmową grę strategiczną IKARIAM. Przeżyj niezapomnianą przygodę, poznaj ciekawych ludzi i spędź miło każde następne popołudnie! Mało…? W takim razie mam nadzieję, że lubujesz się w klimatach Starożytnej Grecji, bo jest to doskonały sposób na pogłębienie Twojego zasobu wiedzy z historii, a także jedyny niewymagający bezmyślnego ślęczenia przy książkach! Zainteresowany…?

zagraj_teraz

https://www.youtube.com/watch?v=LnMSFYZuDF4

IKARIAM, to świetna gra wydana przez (na pewno dobrze znane Ci już ) studio Gameforge, która została utrzymana w konwencji MMO. Cała zabawa jest bardzo prosta w obsłudze i niesamowicie wciąga! Ikariam przenosi nas bowiem do czasów Antycznych, w których obejmujemy rolę zarządcy małej osady znajdującej się na jednej z kilku tysięcy wysp.

ikariamo

Podstawowym zadaniem każdego gracza jest nic innego, jak stała rozbudowa naszego miasta w taki sposób, by wkrótce przeistoczyło się ono w doskonale prosperujące, niepokonane imperium! Rozbudowa Polis polega na przemyślanym stawianiu coraz to bardziej ulepszonych budynków.

Zauważ, że w Ikariamie nie jesteśmy sami. Na naszej wyspie znajduje się wiele osad, dzięki czemu możemy nawzajem zawierać często niezbędne sojusze! Dlaczego niezbędne? Ponieważ w grze panuje ciągła rywalizacja spowodowana nieustającą i wrogą chęcią zdobycia kolejnych surowców potrzebnych do dalszego rozwoju miast i egzystencji poddanych. Na poszczególnych wyspach występują inne surowce. Każdy gracz, chcąc zwiększyć swoje granice, napada na inne osady! Dlatego tak ważna jest współpraca graczy w celu poszerzenia swojego terytorium.

Ikariam-2(playmaniacs.com)

Surowce, o które walczymy to przede wszystkim: kryształ, siarka, wino, marmur, czy też niezbędne do budowy budynków – drewno! Wirtualny świat zaprezentuje Ci taką Grecję, jakiej nigdzie nie poznasz! W Ikariamie będziesz mógł popisać się swoim strategicznym talentem, zawierając właściwe koalicje! Bądź dobrym władcą i wydobycie surowców, dobieraj do potrzeb zapotrzebowania rynku i ludności. Sojusz pozwala na wymianę surowców pomiędzy graczami, jak i wspólne ataki na wroga. Jednak gwarancja ochrony terytorium to nie tylko sojusze z kolejnymi graczami! Musisz broić swój dotychczasowy dobytek na własną rękę, w przeciwnym wypadku rozwój Twojego Polis może skończyć się szybciej, niż się zaczął!

Najskuteczniejszym sposobem jest oczywiście formacja armii. Gracze dysponujący większą siłą, często poszukują słabo rozwijających się osad, które bardzo łatwo można ograbić z surowców, dlatego bardzo ważnym elementem gry jest budowa Baraków (w których znajdować się będą np. wojska lądowe) czy niemniej ważnych murów miejskich mogących ochronić wszelkie nagromadzone zasoby, jeśli dojdzie do ataku. Z racji tego, że wszystkie kolonie znajdują się na wyspach zewsząd otoczonych wodami, niezbędne jest zaopatrzenie się we floty, które dzięki swojej ogromnej sile na pewno szybko zdołają odeprzeć ataki wroga. Statki często wyposażone są w miotacze ognia, przez co rozgrywka staje się naprawdę ekscytująca!

ikariam_default_871(mmorpg-center.com)

Jako mądry władca nie zapomnij o budowie Akademii – miejsca, do którego dołączą tylko najwybitniejsi obywatele np. naukowcy, którzy dzięki swojemu geniuszowi stworzą dla Ciebie innowacyjne produkty, takie jak bronie czy machiny i tym samym zapewnią Twojej twierdzy rozwój oraz technologiczną przewagę względem wrogich graczy.

By Imperium rozwijało się sukcesywnie, dbaj o zadowolenie swoich poddanych i zwiększaj liczebność mieszkańców.

Wspólna gra+ handel+ przeróżne jednostki wojenne+ strategia = dobra zabawa – nuda!

Baw się dobrze!

zagraj_teraz

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments