IEM Spodek, Katowice

Aktualności

Artykuł opisuje wydarzenie, które miało i ma miejsce w Katowicach w dwa weekendy, 24-25 lutego oraz 3-4 marca.

Już od wczoraj (24.02.2018r.) mogliśmy być świadkami jednego z największych wydarzeń esportowych na świecie, a na pewno największego tego typu wydarzenia w Polsce. Mowa jest o IEM – Intel Extreme Masters, czyli serii międzynarodowych turniejów e-sportowych, które rozgrywane są w wielu miastach na całym świecie.

Debiutowały w roku 2006, a finały rozgrywek co roku urządzane są w Katowickim Spodku. Pula nagród przypadających na drużyny i graczy wszystkich konkurencji to aż 6,3 milionów złotych z czego 3,6 miliona złotych przypadnie dla zwycięzców gry Dota 2! To rekordowo wysoka kwota. Grono fanów już od 21:00 dnia poprzedzającego zawody koczowało w kolejce. Uzbrojeni w śpiwory, gorącą herbatę i cierpliwość kibice doczekali się otwarcia. Ku ich zaskoczeniu kolejki nie były aż tak długie jakich się spodziewali. Fani przyznali, że mniejsze zainteresowanie turniejem było spowodowane zastąpieniem rozgrywek w League of Legends, grą Dota 2, która jest mniej lubiana przez polskich graczy.

Rozgrywki podzielono na dwa weekendy, 24-25 lutego w ramach ESL One powered by Intel oraz 3-4 marca podczas rozgrywek Intel Extreme Masters World Championship Katowice (IEM Katowice) . Finały produkcji, które pojawią się podczas wydarzenia to Dota 2, Counter-strike: Global Offensive, Star Craft II, a także najnowsza produkcja, która od niedawna zaistniała na scenie e-sportowej – PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds). Sobota 24 lutego rozpoczęła się od atrakcji dla fanów prezentowanych od godziny 10:00. O godzinie 12:00 startowały rozgrywki w Dotę 2. Warto zaznaczyć, że o zwycięstwo powalczy polski zespół „Team Kinguin” jeśli chodzi o Dotę, a także „Virtus.pro” rozpatrując rozgrywki w CS:GO.

Dla uczestników wydarzenia przewidziano mnóstwo atrakcji. Polowanie na smoka, wywiady ze znanymi youtuberami, pokazy cosplay’i oraz konkursy wiedzy o grach, to tylko niektóre z nich. Tego typu impreza jest doskonałą reklamą dla Katowic. Nie tylko pod względem gamingowym, ale również turystycznym, transportowym, gastronomicznym. Całe wydarzenie jest niesamowicie prestiżowe i wzięcie w nim udziału powinno być czymś przymusowym dla fanów esportu.

Wejście na teren wydarzenia jest w stu procentach darmowe, jednak ze względu na kilkugodzinne czekanie w kolejce, warto zakupić bilety wstępu, które umożliwią natychmiastowe uczestnictwo. Atmosfery i emocji towarzyszących tej imprezie nie da się opisać słowami, dlatego warto poznać i odczuć je na własnej skórze.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments