Hearthsone, najlepsza gra karciana

Poradnik

Artykuł opisuje gre karcianą Hearthstone.

Firma Blizzard Entertainment zachwyca swoimi grami typu FPS,RPG, MMORPG, te najlepsze to takie pozycje jak „World of Warcraft”, „Diablo (seria)” „Overwatch”. Nadszedł czas żeby zaprezentować i pochwalić, nie tak dawno wydaną produkcję, mowa tutaj o grze karcianej „Hearthstone”. Pierwotnie „Hearthstone: Heroes of Warcraft” został wydany w 2014 roku na komputery z systemem Windows oraz Macintosh. W późniejszym okresie powstały także wersje na Androida oraz iOS, obsługiwane przez ekran dotykowy, obejmujące to samo konto co na komputerach stacjonarnych. Gra została świetnie przyjęta przez graczy oraz krytyków, jej oceny nie spadały poniżej 80% polubień.

W 2015 roku ilość zarejestrowanych kont przekroczyła 40 milionów. Cała gra oparta jest na zasadzie free-to-play z małymi opłatami w celu zakupu dodatkowych pakietów kart czy uzyskania dostępu do niedostępnej dla darmowej gry zawartości. Hearthstone doczekał się już 11 dodatków, są to : Klątwa Naxxramas, Gobliny vs Gnomy, Czarna Góra, Wielki turniej, Liga Odkrywców, Przedwieczni Bogowie, Pewnej nocy w Karazhanie, Ciemne zaułki Gadżetonu, Podróż do wnętrza Un’Goro, Rycerze Mroźnego Tronu oraz Kobolody i katakumby. Kolejne rozszerzenia są w planach. Cała gra posiada już 1324 karty.

Każdą z nich można różnicować na podstawie jej rzadkości. Rzadkość karty określana jest przez klejnot na jej środku. Szary klejnot posiadają tak zwane „zwykłe” karty, niebieski „rzadkie”, fioletowy „epickie” oraz pomarańczowy „legendarne”- te najcięższe do zdobycia. Karty otrzymujemy z pakietów, które kupujemy za prawdziwe pieniądze albo za walutę wirtualną obecną w rozgrywce. Dobrze, ale na czym polega sama gra? Otóż po zalogowaniu się mamy do wyboru kilka opcji. Lobby gry jest jakby imitacją otwieranego stołu do gry w Hearthstone’a i widnieją na nim napisy, w które możemy kliknąć. Pojedynek – klikając tutaj możemy przenieść się do trybu walki 1 na 1 z innym graczem, mamy dostępne walki rankingowe bądź standardowe.

Przygoda – tutaj rozgrywamy pojedynki z graczami komputerowymi, oferują one dużo frajdy i co jakiś czas otrzymać można darmowe karty. Arena – sami układamy swoją talię z losowych kart, które generuje gra i możemy wywalczyć o wspaniałe nagrody. Karczemna bójka – co tydzień pojawia się nowa bójka, często gramy talią już gotową, bądź sami składamy ją i walczymy o zwycięstwo. Postaci z kart są postaciami z uniwersum Warcrafta, mają one specjalne umiejętności i często ich opis nawiązuje do efektu, który dana karta wywołuje wyrzucona na stół, zniszczona, na początku lub na koniec tury. Gra jest bardzo prosta, ale szalenie wciągająca i jest typową grą kolekcjonerską. Samą frajdę sprawia zbieranie najrzadszych kart, nie same wygrane. Polecam ją szczególnie fanom serii Warcrafa.

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments