Gry internetowe - jak zarabiają na nas?

Gry internetowe – jak zarabiają na nas?

Polecne i promocje Promocja i Reklama

Wielu z nas gra w sieci lub na portalach społecznościowychw gry darmowe. Mają one jednak chaczyki. Jeżeli chcesz przejść poziomy szybciej musisz zapłacić za ulepszenia. Niekiedy bez zakupu ulepszeń nie da się przejść dalej. Okazuje się że gry darmowe są droższe od tych co kupujemy w sklepie bo te drugie nie wymagają dopłat.

Spora grupa ludzi korzysta z gier internetowych. Większość z nich gra dla relaksu, odprężenia, odskoczni od codziennych obowiązków. Gier, teoretycznie bezpłatnych, na stronach internetowych jest masa. Czy jednak rzeczywiście są one bezpłatne? Jak to wygląda w praktyce? Otóż, wiele gier jest w wersjach podstawowych bez opłat, ale wtedy spotykamy się z limitem żyć, limitem żetonów lub po prostu nie mamy dostępu do pełnej wersji gry.

 

Ograniczenia mogą pojawiać się w różny sposób. Aby mieć dodatkowe ułatwienia do przejścia poziomów lub wcześniejsze ich odblokowanie to takie możliwości mogą okazać się płatne. W jednych grach można dokonać przelewu internetowego, w innych poprzez wysłanie SMS-a premium. Zastanawiałam się wielokrotnie, czy często ludzie korzystają z dodatkowych, płatnych opcji w grach? Obserwując gry, rozmawiając ze znajomymi, którzy grają doszłam do wniosku, że wszystko zależy od danej osoby, od tego, czy gra dla rozluźnienia czy też już z powodu uzależnienia. W pułapkę płatnych opcji w grach bardzo łatwo wpaść.

Niesamowicie szybko mogą się spodobać opcje dodatkowe, nielimitowane życia, czy inne udogodnienia. Często w grach pojawiają się „promocje”, typu „Tylko dzisiaj niższa cena”. Tylko jak to wpływa na nasz portfel, jeśli się na to pokusimy? Osoby uzależnione od gier mogą popaść nawet w długi. Wykupując kolejne opcje, przesyłając kolejne kwoty na poczet danej gry można łatwo stracić kontrolę nad finansami i „popłynąć”. Jak się tego ustrzec? Zasada jest prosta. Jeśli już bardzo zależy nam na korzystaniu z płatnych wariantów to warto założyć sobie pewien limit finansowy na miesiąc i go nie przekraczać.

Włączenie rozsądku w takim przypadku jest wyjątkowo istotną kwestią. W wielu grach można płacić za usługi dodatkowe telefonem poprzez wysłanie płatnego SMS-a. Początkowo na koncie bankowym nie widać różnicy i ubytku w budżecie, ale kiedy pojawi się faktura za rachunek telefoniczny to możemy się mocno zdziwić. Czy zatem warto inwestować w gry? To już indywidualna sprawa każdego. Ja osobiście pozostaję przy bezpłatnych wersjach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments