Gry dla dzieci

Przejdź do omawianej kategorii >>  Gry dla dzieci  <<.

Znalezienie odpowiedniej gry dla dziecka nie jest proste.

Jeśli dziecko samo poszukuje gier, może polegać na opinii innych. Jak wiadomo młodzi sugerują się starszymi, więc automatycznie trafią na gry dla starszych. Wiele z nich na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo brutalna, walki, najazdy, zabijanie… Dla bardzo młodego człowieka przekaz z takiej gry będzie prosty – przemoc jest OK. Dopiero w pewnym wieku gracz jest wstanie dostrzec pozytywne aspekty takich gier jak np zobrazowanie wydarzeń historycznych, walka z grupą przyjaciół wzmagające więzi między ludźmi itd.

Inną kwestią jest to, że gry bez przemocy mogą wydawać się dla młodych ludzi czymś nudnym. Tak jest do czasu aż poszuka się bardziej. Na tytagry.pl jest specjalny dział z grami dla najmłodszych.

Można wcielić się w postać czarodzieja i trenować magiczne umiejętności. Zabawić się w modelkę, która ciężką pracą może stać się sławna. Symulacja posiadania własnego zwierzęcia sprawi, że dziecko pozna z czym może się wiązać utrzymywanie własnego pupila. Fascynacja sprzętem rolniczym może zostać przelana na gry typu własna farma, na której pozna różne rośliny, różnicę między sianiem, a sadzeniem
i pojmie jak ważną rolę dla wszystkich odgrywa pole widziane zza okna samochodu.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anna#Zamojska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna#Zamojska
Gość
Anna#Zamojska

Dla mnie zaangażowanie autora jest bardzo pomocne.Dziękuję za wartościowe informacje.Naprawdę polecem znajomym plusik.