Gothic

Fantasy Porady/Wskazówki

Seria Gothica rozpoczęła się grą Gothic z 2001 roku, w późniejszym okresie pojawił się Gothic II oraz jego dadatek Gothic II: Noc Kruka. Ostatnią odsłoną był Gothic III i jego dodatek „Zmierzch Bogów”.

Ta ostatnia miała dużą ilość błędów, które zostały w późniejszym okresie poprawione i umożliwiło to lepszą grywalność. Cała seria zyskała spore grono fanów, została jednak zapomniana i odsunięta na bok, przekształcona została w serie „Risen”.

Najzagorzalsi fani wiedzą, iż gra z 2017 roku „Elex” pochodzi od twórców Gothica. Można poczuć w niej stary klimat tak bardzo zachwalany i lubiany. Sama fabuła gry Gothic rozpoczyna się od około trzy minutowego wstępu, którym jest filmik przedstawiający zarys historii. Widzimy świat, krainę, którą rządzi król Robar.

Królestwo zostaje zaatakowane przez Orków, król aby wygrać walkę z przeciwnikiem rozkazuje kopać niewolnikom magiczną rudę pozyskiwaną w kopalniach. Aby żaden z więźniów się nie wydostał, nad przełęczą kopalnianą ma powstać magiczna bariera. Podczas wypowiadania zaklęcia coś zostaje zakłócone i całe miasto oraz kopalnie zostają uwięzione pod fioletową, elektryczną kopułą.

Więźniowie wykorzystują zamieszanie i przejmują kontrolę nad całą doliną, następnie targują się z królem, aby ten w zamian za rudę, wysyłał im wszystkie potrzebne rzeczy. W ostatniej minucie wstępu pojawia się nasz bohater, zostaje on skazany na pracę w kopalni, wygłoszenie wyroku przerywa jednak mag ognia, który wręcza więźniowi list, który przekazać ma magom ognia w dolinie. Ten przystaje na prośbę i zostaje zrzucony w dół, ze skarpy.

Gdy otwiera oczy, po chwilowej utracie przytomności, zostaje powitany słowami „Witamy w kolonii” oraz mocnym uderzeniem od jednego z nieznajomych strażników. Bohater ponownie się wybudza, okazuje się że strażników odgonił mężczyzna, Diego, który później zostaje przyjacielem głównej postaci.

Dalsze losy to już nasze wybory i interakcja z AI. Cała rozgrywka jest urozmaicana przez pomysłowe zadania, przemyślane dialogi i nienaganną grafikę. Podczas rozgrywki i wypełniania zadań gracz może wybrać jedną z kilku ścieżek. Możemy zostać między innymi Magiem Ognia, Magiem Wody, Najemnikiem, Paladynem, w Gothic II możemy przyłączyć się do najemników i później zostać łowcą smoków. Gra oferuje wiele godzin niezapomnianych przeżyć pośród rozległych obszarów zamieszkałych przez potwory. Serdecznie polecam tę pozycję, szczególnie dla graczy miłujących gry RPG.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments