Fortnite – ta gra na iOS okazała się prawdziwym hitem. Zarobiła 15 milionów dolarów w 20 dni od premiery!

Fortnite – ta gra na iOS okazała się prawdziwym hitem. Zarobiła 15 milionów dolarów w 20 dni od premiery!

Fantasy Przygodowe Strzelanki

Fortnite – popularna w ostatnich dniachb grato prawdziwy hit studia Epic Games. Okazuje się, że w przeciagu 20 dni od premiery, gra zarobiła 20 milionów dolarów! To prawdziwy hit, a premiera wersji na Androida jeszcze zwiększy rekordowe zyski.

Fortnite – ta gra na iOS okazała się prawdziwym hitem. Zarobiła 15 milionów dolarów w 20 dni od premiery!

Fortnite to jeden z najgorętszych tytułów gier mobilnych w ostatnich dniach. Ta gra w krótkim czasie od premiery zarobiła już 15 milionów dolarów, a zyski cały czas rosną. Fortnite: Battle Royale to tytuł, którego nie odpuści sobie fan dobrej rozgrywki mobilnej. Wcześniej gra święciła triumfy również na rynku PC i konsoli, a wkrótce studio Epic Games zaprezentuje wersję na Androida, której wróży się kolejny ogromny sukces.

Fortnite zarobiło 15 milionów dolarów w 20 dni od premiery!

Zarobki gry Fortnite: Battle Royale są naprawdę obiecujące, szczególnie że jej premiera na urządzenia mobilne miała miejsce w połowie marca 2018 roku. Jest to rozgrywka surviwalowa, w której bierzemy udział w rozrywce wraz z innymi graczami. 100 postaci trafia na bezludną wyspę, gdzie zbiera ekwipunek, pułapki czy inne akcesoria, a następnie mierzy się z wrogiem – wygrywa ten, kto najdłużej utrzyma się przy życiu. Początkowo w rozgrywce udział mogli brać użytkownicy posiadający specjalne zaproszenie, a od 2 kwietnia gra Fortnite jest dostępna dla każdego, kto posiada urządzenie mobilne działające w oparciu o iOS – dzięki temu zyski twórców wzrosły trzykrotnie. Do chwili obecnej tytuł zarobił już przeszło 15 milionów dolarów, a zyski każdego dnia rosną. Zanim w rozgrywce mógł brać udział każdy, Fortnire przyniósł Epic Games zyski rzędu 1,8 miliona dolarów, przy czym warto wspomnieć, że sama rozgrywka jest bezpłatna, a zarobki pochodzą wyłącznie z mikrotransakcji. Gigantyczne zarobki producent odnotował dopiero po 2 kwietnia, kiedy wpływy podskoczyły do 15 milionów. W przeciągu pierwszych 7 dni w samych Stanach Zjednoczonych gra zarobiła 6,8 miliona dolarów. W przypadku największej konkurencji, słynnej Candy Crush Saga było to „zaledwie” 5,8 miliona dolarów. Epic Games „na czysto” zarobiło 10, 5 miliona dolarów, natomiast gra została pobrana na urządzenia mobilne z iOS już 11 milionów razy. To imponujący sukces, licząc że minęło zaledwie 20 dni od premiery!

Fortnite może znokautować konkurencję

Wyniki gry w AppStore mogą dawać pewien obraz tego, jak będą kształtowały się zarobki twórców po planowanej już niedługo premierze Fortnite na Androida. Analitycy przewidują, że dzienne zarobki twórców mogą opiewać nawet na 3 miliony dolarów! To będzie prawdziwy nokaut konkurencji i niebywale wysokie wyniki, nie mające porównania z żadnym innym tytułem. Z całą pewnością można stwierdzić, że użytkowników gry z Androidem będzie co najmniej tyle, ilu było graczy z iOS-em. Jedynym mankamentem jest brak wiedzy odnośnie tego, kiedy odbędzie się premiera gry na Androida – Epic Games mówi o najbliższych miesiącach, jednak nie precyzuje tego stwierdzenia. Prawdopodobnie twórcy chcą stworzyć kod, który będzie działał na jak największej ilości urządzeń z Androidem i przy tym nie będzie sprawiał problemów. Epic Games na pewno będzie się śpieszyło, korzystając z obecnego sukcesu gry – to właśnie szybka premiera rozgrywki na Androidzie zwiastuje kolejny, gigantyczny sukces i pokaźne zarobki twórców.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments