O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Pyskowice

Bez kategorii

I choć ciągle sięgamy do zachodnich standardów – w technologii dalej uważają się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a te na zachodzie od prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Stworzone z świadomością o miejscu i prostszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich historii i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie toczącej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Wojkowice

 

Panie Krystianie – skąd pogląd na otwarcie KDE?

Z uwag potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo wytrzymałe zresztą – które idą do sieci z świadomością o taniej obsługi i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy lokali z Niemiec zauważyłem, że idea budowania domów pasywnych w Polsce jest realna i pozytywna. Tak powstało KDE, które jak drinki z głównych marek w rejonie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę powiedzieć – prowadzimy więc dobro.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Firma Budowlana Wojkowice

Na czym liczy magia domu pasywnego? Jaka istnieje jego charakterystyka?

Wyraża się, iż w zakresie takiego domku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło pochodzące ze centrów odnawialnych – na przypadek z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła tworzonego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia szkolona jest na zachowanie ciepła w pomieszczeniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie posiada ponad usytuowanie budynku także jego wentylacja. Właściwie wszystek moment realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany od wstępu do celu. To inwestycja, która chowa się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – czy istnieje obecne możliwe do wytworzenia w rodzimych warunkach klimatycznych?

Zasadą jest prawidłowo wykonany cel i wielka jakość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Toż stanowi ciepło świadczone przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w stałej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Absolutnie nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio luka w Polsce, jednak jednak warto się na taką okazja przygotować.

Firma Budowlana Wojkowice

Co to?

Jesteśmy w mieszkanie zaimplementować wszystkie swoje rodzaje ogrzania w lokalu pasywnym. W przeciwnych warunkach atmosferycznych taki dom i trzeba dogrzewać, przynajmniej w góra niższym stopniu niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych wykazują się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych lokalu w informacji do normalnych systemów.

Który jest typowi koszt budowy budynku pasywnego?

To małe dopłaty mając pod opiekę oszczędności w przyszłości. Już to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w nawiązaniu do dawnej formy budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są zainteresowane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Otoczenia i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pożyczki w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Istnieje dalej jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma prowadząca dom pasywny musi oznaczać budowy na największym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Użytkowników spory odłam spośród nich przyjeżdża do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to złożony proces – wszystek jego stan pragnie być zrobiony jak prawidłowo, aby zgrać całość. To mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Wojkowice

Zapraszamy do poznania się z możliwością KDE Construction na karcie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i działalnościach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments