Far Cry 5

Poradnik

Artykuł to opis przedpremierowy gry Far Cry 5. Nowa sceneria i ciekawa rozgrywka. Gra ukarze się po doniec marca i zapowiada się bardzo dobrze.

Far Cry 5 to już szósta część popularnej serii wydawanej przez Ubisoft. Tytuł gry może mylić, ale poprzednia część gry nosiła nazwę Primal i była pozbawiona cyfry. Stąd zaległości w numeracji. Programiści i scenarzyści po raz pierwszy wyprowadzili akcję gry z egzotycznych miejsc (do tej pory wszystkie części serii tak miały). Tym razem akcja gry toczy się w czasach współczesnych w Stanach Zjednoczonych.

Tworząc gameplay do tej części twórcy postawili na lekką ewolucję zabawy. Nie są to jednak ryzykowne zmiany. Formuła cały czas od trzeciej części serii jest podobna, taka jaką polubiliśmy. Największą nowością jest możliwość ukończenia całej gry z innymi graczami w trybie kooperacji.

Gra ukaże się 27 marca 2018 roku w wersji na PC, PS4 oraz Xbox One. Będzie dostępna w wersji z polskimi napisami. Rozgrywka zapowiada się pasjonująco i na podobnym wysokim poziomie, gdyż Ubisoft odpowiedzialność za stworzenie Far Cry 5 zlecili twórcom poprzednich części.

Gra dostępna jest w dwóch wersjach:

Standardowej – na konsole kosztuje 250zł, a na PC 220zł. Przy zamówieniu przedpremierowym, gracz dostaje również specjalny pistolet, malowanie furgonetki, strój Dnia Sądu, bonusy szybkości, przynęty na zwierzęta i koktajle Mołotova.
Gold – cena 299 zł. Poza zawartością bonusową opisaną w wersji standardowej gracze otrzymają również przepustkę sezonową, łuk, dodatkowe stroje, materiały wybuchowe, karabin i pistolet.

Akcja gry rozgrywa się w stanie Montana w USA. Wcielamy się w głównego bohatera, który jest początkującym agentem FBI. Nasza postać odkrywa niebezpieczny kult religijnych fanatyków. Ta organizacja chce przejąć kontrolę nad regionem Hope Country. Naszym przeciwnikiem jest Joseph Seed. Jest on przywódcą religijnym, który wieści koniec świata. Chce on nawrócić wszystkich zanim to nastąpi, choćby miało to prowadzić do rozwiązań siłowych. Po raz pierwszy w tej serii możemy stworzyć własnego agenta. Mamy możliwość wyboru koloru skóry, płci oraz wyglądu. Dzięki temu, że akcja rozgrywa się w fikcyjnej części Montany twórcy stworzyli zróżnicowany krajobraz. Możemy przemierzać bezkresne łąki i lasy, a także pustynie i góry. Jest też całkiem sporo wiosek i miasteczek. Jak w każdej odsłonie cyklu, ważna jest przyroda. Możemy zaobserwować wilki czy dzikie psy.

Podstawy rozgrywki są niezmienne. Większość czasu spędzimy na walce i odkrywaniu terenu. Mamy swobodę w bieganiu po terenie jak i wykonywaniu misji. Tak więc możemy przejść misje stosując różne taktyki. Możemy się też zabawić w bohatera filmu akcji i używać ciężkich karabinów oraz dynamitu albo skradać się i korzystać z łuku. Fabuła polega na wykonywaniu misji, by zwracać uwagę ludzi głównego przeciwnika. Stawiamy im czoła, aż w końcu docieramy do samego Seeda. Po raz pierwszy w Far Cry możemy latać samolotami, które mogą być wyposażone w bomby i rakiety. Kolejną nowością jest możliwość rekrutowania pomocników. Mogą być to najemnicy lub bohaterowie z własnymi wątkami fabularnymi i charakterami. Pomocnikami w rozgrywce będą również pies i niedźwiedź. Możemy grać z innymi graczami w systemie kooperacji, ale należy pamiętać, że postępy w grze zapisują się tylko na koncie gracza, który zaprosił do gry.

Zatem z niecierpliwością czekamy na premierę i zacieramy ręce. Far Cry to już znana i ceniona marka, a opis rozgrywki wskazuje, że tym razem też szykuje się kolejny pochłaniacz czasu i twórca podkrążonych oczu z rana. Miłej gry.

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments