PlayStation 5

Fani PlayStation będą musieli poczekać na piątą odsłonę konsoli. PlayStation 5 na sklepowych półkach może pojawić się dopiero w 2020 roku!

Aktualności

Fani czekają już na nową konsolę PS5. Podajemy pierwsze przecieki odnośnie danych technicznych konsoli i planowanej daty premiery – prawdopodobnie w PS5 będzie można zagrać dopiero w 2020 roku!

Fani PlayStation będą musieli poczekać na piątą odsłonę konsoli. PlayStation 5 na sklepowych półkach może pojawić się dopiero w 2020 roku!

Fani kultowego PlayStation niecierpliwie czekają na wszelkie wieści dotyczące nowej konsoli. Na wagę złota są dane techniczne, wykorzystywane systemy oraz data premiery PS5. Od pojawienia się nowej konsoli na pewno dzieli nas jeszcze sporo czasu, jednak fani już teraz mogą poznać nieco informacji pochodzących ze sprawdzonych przecieków – w takim razie, co wiadomo o PS5? Sprawdźmy!

Co nowego w PS5?

Sony z całą pewnością prowadzi obecnie intensywne prace nad tworzeniem nowego PS5, który będzie stanowił konkurencję dla Xboxa One, który również pojawi się mniej więcej w tym samym okresie i bardzo możliwe, że data premiery PS5 będzie uzależniona od ruchu Microsoftu dotyczącego Xboxa. Jak na razie nie ma żadnych potwierdzonych informacji. Fani PS5 już zacierają ręcę na wieść o nowościach, które ma wnosić konsola – PS5 ma się opierać na rozwiązaniach dostarczanych przez firmę AMD, a dokładniej o architekturę Navi, którą firma zastosuje w swoich kartach graficznych. Zapewni to płynną, świetnej jakości grafikę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających graczy. Jeśli chodzi o sam procesor to prawdopodobnie Sony będzie wykorzystywało sprawdzone układy Zen, opierając się na 8-rdzeniowym CPU. Najważniejszą nowością będzie jednak ścisła współpraca konsoli PS5 z technologią wirtualnej rzeczywistości. Wynika z tego, że Sony postawi nacisk na gry VR i można wierzyć, że wraz z konsolą na rynek trafią nowe Google, które będą z nią współpracowały – zobaczymy jednak, co przyniesie przyszłość. Fani martwią się również o wsteczną kompatybilność z grami adekwatnymi do poprzednich generacji – jednak mało prawdopodobne, by Sony nie brało tego pod uwagę. Mimo iż nowa konsola ewidentnie będzie zmierzała do danych gromadzonych w chmurach, będzie posiadała czytnik płyt. Podobno do deweloperów trafiają już wstępne wersje konsoli, czyli tzw. dev-kity, mające ukazać możliwości PS5, ale nie są to informacje w żaden sposób potwierdzone.

Kiedy zapowiadana jest premiera konsoli?

Jak na razie premiera PS5 to wielka niewiadoma, nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Z racji pojawiania się już dev-kitów, wiele osób mówiło o premierze jeszcze w 2018 roku. Teraz jednak te informacje nie wydają się zbyt wiarygodne. Najwięcej przecieków mówi raczej o roku 2020, a więc fani mogą jeszcze poczekać. W najlepszym wypadku PS5 zadebiutuje na rynku pod koniec 2019 roku, co będzie zależało również od ruchu, jaki w kwestii Xboxa wykona Microsoft. Jeśli konsola miałaby trafić na rynek wcześniej, jej parametry techniczne powinni być dawno udostępnione, przecież tworzenie gier na tego typu konsolę trwa miesiącami. Tak czy inaczej, w tym roku na PS5 nie zagramy, również w przyszłym jest to mało prawdopodobne. Pierwszy kwartał 2020 roku to data premiery, która pojawia się jak na razie najczęściej. Pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze oficjalne doniesienia. Jeśli data premiery na początek roku 2020 okaże się prawdziwa, już za kilka miesięcy będzie można się spodziewać pierwszych oficjalnych danych odnośnie nowego PS5 i jego możliwości.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments