Dream Alone - dwuwymiarowa platformówka z elementami horroru

Dream Alone – dwuwymiarowa platformówka z elementami horroru

Fantasy Polecne i promocje

Dream Alone – dwuwymiarowa platformówka z elementami horroru. Dream Alone to dwuwymiarowa platformówka z elementami horroru wyprodukowana w polskim studio WarSaw. Premierak gry wkrótce. Zaoznaj się z jej opisem.

Dream Alone – dwuwymiarowa platformówka z elementami horroru

Dziś opis gry Dream Alone. Jest ona dwuwymiarową platformówką wzbogaconą o elementy horroru. W grze poruszamy się chłopcem próbującym odnaleźć mityczną Panią Śmierć (Lady Death). Ma ona chłopcu pomóc wyleczyć chorobę, która dopadła mieszkańców jego rodzinnej wioski. Grę wyróżniają zdolności protagonisty potrafiącego przenosić się do alternatywnej rzeczywistości oraz stworzyć swoją kopię (co pozwala na rozwiązanie niektórych zagadek lub odkrycie sekretów).

Platformówka z elementami horroru jest działem niezależnego studia WarSaw Games. Na platformę PC Windows Dream Alone trafiła dzięki firmie Fat Dog Games. Pomaga ona developerom w wydawaniu przez nich produkcji. Fabuła gry zaczyna się w wiosce. Jej mieszkańcy zapadają w śpiączkę w wyniku nieznanej choroby. Zaraza dopada również rodzinę głównego bohatera. Wyrusza on w długą i niebezpieczną podróż do legendarnej Lady Death. Chłopiec wierzy, że posiada ona moc, która sprawi uleczenie mieszkańców i powstrzymanie epidemii. W wersji gry na PC Windows, akcję obserwujemy z boku. Na pierwszy rzut oka, mechanika gry nie różni się niczym od innych klasycznych dwuwymiarowych platformówek.

Dream Alone - dwuwymiarowa platformówka z elementami horroru
Dream Alone – dwuwymiarowa platformówka z elementami horroru

Gra prowadzi nas przez różne, zróżnicowane graficznie lokalizacje, takie jak mroczne lasy, posępne jaskinie, grząskie bagna czy fabryki. Tak jak to ma miejsce w klasyce gatunku, unikamy różnych przeciwników oraz pułapek i przeszkód. Dream Alone wyróżnia się jednak unikalnymi zdolnościami chłopca. Potrafi on przenosić się do alternatywnej rzeczywistości. Pomaga to w rozwiązywaniu zagadek środowiskowych. Dostaje się on w miejsca niedostępne w inny sposób. Bohater może również stworzyć własną kopię.

To też ułatwia mu rozwiązywanie łamigłówek oraz omijanie pułapek. Na uwagę zwraca również oryginalna oprawa audiowizualna. Czerpie ona tematykę z mrocznych baśni i horrorów. Stylistyce rodem z kreskówek towarzyszy więc uboga kolorystyka. Chodzi tu głównie o to, iż kolorem dominującym jest szary. W tle przygrywa nam linia melodyczna o charakterze minimalistycznym. Gra ma dość spory poziom brutalności, tak więc skierowana jest do starszych graczy. Premiera odbędzie się 21 marca 2018 roku.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi seks randki
 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments