Czy popularna gra Fortnite: Battleroyale jest tytułem wartym podziwu

Czy popularna gra Fortnite: Battleroyale jest tytułem wartym podziwu

Polecne i promocje

Czy popularna gra Fortnite: Battleroyale jest tytułem wartym podziwu i zainteresowania? Analiza i recenzja gry. Czy kiedykolwiek słyszałeś o grze Fortnite, nie wiesz, co ona oferuje i czy naprawdę opłaca się zagrać właśnie w ten tytuł? Sprawdź, a rozwiejemy wszystkie twoje wątpliwości!

Fortnite to ostatniego czasu gra zdobywająca fortunę na skórkach zmieniających broni do posatci, ciesząca się grubymi milionami graczy i ogromnym zainteresowaniem w świecie gier komputerowych. To właśnie ten tytuł, który raz na zawsze skreślił losy H1Z1: King’s of the kill i odrzucił PlayerunknownBattlegrounds na tor boczny, stawiając ją na miejscu drugim pod względem najlepszych gier Battle Royale, ale na czym właściwie polega gra Fortnite i skąd się wzięła?

Czym jest Fortnite?

Fortnite: Battle Royale to gra tego samego gatunku, który jest zawarty w tytule zaraz po ikonowym Fortnite, czyli to jedna z bardziej rozchwytywanych rodzajów gier polegająca na znalezieniu potrzebnego ekwpinku, pancerza, granatów, broni palnej, budulca i eliminowaniu wrogów, którzy również biorą udział w rozgrywce internetowej. Gracz dobrowolnie wybiera, gdzie chce, polecieć przy użyciu swojej paralotni, do której ma dostęp po wyskoczeniu z podniebnego pojazdu bojowego, skąd startują wszyscy wrogowie i/bądź sojusznicy. Fortnite jest tak elastycznym tytułem, że pozwala na dobór odpowiedniej dla użytkownika lokacji, w której odnajdzie przedmioty dzięki, którym będzie mógł toczyć wyrównane bitwy z oponentami. Bronie można znaleźć w skrzynkach, umieszczonych na stałe w budynkach, jednak ich wnętrze (czyli rodzaje i ilość przedmiotów znajdujących się w środku) jest losowane przez grę.

Powstanie.

Gra powstała na silniku gry produkcji People can fly i Epic Ganes, czyli Fortnite: Ratowanie świata (Powstałej w lipcu 2017) – grze, która nie polega na trybie battle royale, a popularna wersja battle royale doczekała się premiery pod koniec września tego samego roku. Na samym początku mało kto słyszał o Fortnite i zainteresowanie było nadal po stronie Playerunkowns Battlegrounds, lecz nie trzeba było długo czekać, bo już po kilku miesiącach producenci konkrencyjnej Fortnitowi gry musieli zacząć walczyć o graczy i sporo obniżyć cenę ich tytułu, ponieważ sprzedaż Battlegrounds znacznie spadła.

Ile kosztuje Fortnite?

Pomimo ogromnej popularności na rynku gier wideo Fortnite: BattleRoyale pozostało tak jak za czasów powstania w modelu free-to-play (Gra darmowego dostępu), co zdecydował producent, czyli Epic Games. Mimo iż użytkownicy nie muszą płacić, by uzyskać dostęp do Fortnite, tytuł ten zgarnia ogromne pieniądze i jest jedną z najlepiej zarabiających gier obecnie, co zawdzięcza dużą popularnością w elektronicznym sporcie i dużymi ilościami sprzedanych skórek do postaci, które powoli stają się nieodłączną częścią każdego gracza, dają poczucie pewności i pozory lepszych wyników w rozgrywce.

Co wyróżnia ją na tle innych gier tego typu i co stoi za jej ogromną sławą?

1. Free To Play.
Nie ma wątpliwości, że jednym z czynników jest darmowy model dostępu co wyróżniało ją w grach battle royale takich jak H1Z1: King of The kills i Playerunknowns Batttleground, za które gracze musieli solidnie zapłacić przed rozpoczęciem rozgrywki. Epic Games postawiło jednak wypuścić tytuł całkowicie bezpłatnie, mimo to obecnie cieszą się o wiele większymi zarobkami od konkurentów.

2. Funkcja budowania.

Fortnite zaskoczył bardzo innowacyjnym system budowania, który urozmaica tryb walki i umożliwia tworzenie ogromnych fortec, przez które musi przedrzeć się przeciwnik bądź też mało ryzykowne przebijanie do bazy przeciwnika, bez obaw, że zaatakuje nas ktoś w plecy. Podobne gry typu Battle Royale nie umożliwiają takiej funkcji, przez co bitwy toczą się w otwartej przestrzeni lub z wykorzystaniem przedmiotów znajdujących się w otoczeniu, które są bardzo ograniczone.

3. Bez apelacyjnie istotnym czynnikiem była również grafika Fortnite, która jest bajkowa, kolorowa i bardzo przyjemna dla oczu w przeciwnieństwie do H1Z1 czy Battlegrounds, w których jest bardzo szaro i dominują ciemne, smutne barwy.

Podsumowanie

Fortnite: Battle Royale jest istnym ewenementem wśród gier arenowych i rozgrywka w nią satysfakcjonuje graczy w niemal każdym przedziale wiekowym ze względu na jej uniwersalność, jeżeli jeszcze nie zagraliście w ten tytuł, a wasz sprzęt na to pozwala, czas to zmienić — pobierz Fortnite już dziś!

 

Artykuł powstał dzięki portalowi tablety tanio

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments