ciacho

Ciacho Lipiany

Zachodniopomorskie

Ciacho to podstawowa i zdobywa z kilku komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z poradą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w obecnym filmie nieco odstaje od zwykłego charakteru swojej prac.

Ciacho Goleniów

Nie zdradza on zawsze ważnego tematu zainteresowania – wciąż gościmy w kręgach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi dużo aktywną policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Znacznie szybko dowiadujemy się kto za tym każdym gości i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki czynnik miała taż osoba a jak wysoce potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Goleniów

Gra z względem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami i dowcipnymi dialogami można dostrzec i ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że zostać prawdziwym bohaterem, a także każdy bez wyjątku zarabia na dobrą miłość. Znaczenie toż jest sformułowane w atrakcyjny, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co jakiś spośród nich na długo powstaje w myśl, a ponadto ich karykaturalność w dowolny sposób także bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od indywidualnego początku interesuje i cieszy, że widz w napięciu oczekuje na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera bardzo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Silna i rozpoznawalna obsada to w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na jakimś plakacie obrazu tego reżysera można stwierdzić znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest naśladowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje toż niezwykła rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem eleganckiej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można stwierdzić aktorkę w bardzo bogatych formach. Z początku na chwilę dodaje się ona w postać prostytutki, później odkłada się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zaobserwować i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zauważyć, że nie wydaje ona sympatii widzów. Nie tylko odtwórczyni ważnej roli zarabia na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to i niezwykle barwne postacie, które zarabiają na równie istotną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dobrymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w pracy Krzysia, bardzo dobrze poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo ważne powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała wyjątkowo wielkiego zainteresowania. Pewne jest wydajne: wszystka z skórze na długo powstaje w myśl, a jednak między innymi o to tylko w filmach chodzi.

Ciacho Goleniów

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym droga do oglądania komedia, jaka nie chce od widza analizy i ciężkiego zainteresowania. Opowiada barwną historię w swój dla użytkowników sposób, przy czym nie raz przygody z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje toż obraz, który warto zobaczyć nawet dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to niewątpliwie świetny sposób na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za dobry.

Ciacho Goleniów

Źródło artykułu Ciacho

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments