Cargo Tycoon – (nie)zwykły szofer

Ekonomiczne Strategiczne Transportowe

Czy często oglądasz się za wielkim, kilkunastokołowym, pięknie odmalowanym, warczącym V8? Masz to coś co ma wielu z nas 😉  W Cargo Tycoon staniesz się posiadaczem takich jeżdżących bestii. Jako właściciel firmy transportowej będziesz mógł zdecydować czy chcesz się specjalizować w jednym lub wielu rodzajach przewożonych ładunków. Transport krajowy, międzynarodowy? A może własna spedycja? Zapnij pasy i jedziemy… na razie z tematem.

zagraj_teraz

Cargo Tycoon jest grą przeglądarkową typu zarejestruj się i jedź. Praca kierowcy to nie tylko jazda, ale czego nie zrobi kierowca musi właściciel przedsiębiorstwa transportowego. Tutaj przyda się kreatywne, logiczne myślenie, rozsądek, a czasem nawet kalkulator 😉

 

Jedną z pierwszych decyzji jaką przyjdzie Ci podjąć jest zatrudnienie kadry. Zarządzasz szkoleniami, urlopami i pracą. Ale pamiętaj. Wypoczęty kierowca to zadowolony kierowca, który skupia się na pracy i dobrze ją wykonuje. Jeśli kierowca okazuje niezadowolenie, towar może nie dojechać do celu… to wiąże się zwykle z opłaceniem kary umownej, która jest jasno podana przy zawieraniu umowy.

screen3(cargotycoon.pl)

Sprzęt, którego z czasem możesz mieć całkiem sporo, ponieważ jest to jedynie ograniczone Twoim sprawnym kierowaniem. Masz do wyboru ciężarówki nowe, używane, to samo dotyczy naczep. Możesz wybierać barwy pod jakimi jeździ twój tabor, wyposażenie wnętrz pojazdów, które sprzyja zadowoleniu kierowcy, a także dostosowanie możliwości pojazdu do rodzaju przewożonego na kilku rodzajach naczep ładunku. Ubezpieczenia, naprawy, wymiana opon, sprzedaż nieużywanych zestawów. Wszystko na Twojej głowie.

screen6(cargotycoon.pl)

Giełda ładunków jest miejscem, w którym znajdziesz oferty przewozowe, którym musisz sprostać w z góry określonym terminie. Każdy terminowo przewieziony towar powoduje podniesienie się Twojej reputacji na tle innych firm, a dzięki temu otwiera się możliwość wykonywania zleceń międzynarodowych, przetargów, czy też wykonywania przewozów dla wybranej spedycji, a nawet założenie własnej, w której możemy wozić towary wraz ze znajomymi ze spedycji.

screen18(cargotycoon.pl)

Budowa kolejnych garaży umożliwia konkurencyjność, zwiększenie taboru pojazdów, budowę specjalistycznych magazynów mogących przechowywać określone rodzaje surowców, przedmiotów, sprzętu. Wszystko jednak wiąże się z kosztami oraz zarobkami. Jest możliwość zaciągania kredytów i super funkcja, która pozwala na opłacanie rachunków przedsiębiorstwa z opóźnieniem. Jednak radzę zachować umiar 😉 wszystkie rachunki muszą zostać opłacone w określonym terminie. W innym wypadku przyjdzie komornik, a ten się nie targuje… Nie wszystkie zlecenia muszą przynosić zyski. Dlatego należy zwrócić uwagę na opłacalność (tutaj przydatny jest kalkulator 😉 )

Cargo Tycoon będzie interesującą grą dla osób, które chcą się zmierzyć z zarządzaniem własną firmą transportową, dla ciekawych zawodu spedytora, którym nie zabraknie zagwozdek logistycznych. Idealnie sprawdzi się także dla zboczonych liczbowo ekonomów i strategów. Osoby interesujące się transportem zawsze mile widziane na czacie (zwanym CB).

Hmm okazuje się, że transport to nie tylko siedzenie za kierownicą i ten słynny (choć błędnie określany) TIR  😉

 

zagraj_teraz

Napisz swoje opinie n forum o grze Twój komentarz lub opinia może przysłużyć się społeczeństwu:

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hryzu
hryzu
6 lat temu

Sprawdza się dla spedytorów hehe można rzeczywiści odczuć presje związaną z poszukiwaniem ładunków i napędzaniem tej maszyny zwanej logistyką.