Assassin's Creed Brotherhood

Assassin’s Creed Brotherhood, bractwo górą!

Fantasy Polecne i promocje Przygodowe

Na kolejną część Assassin’s Creed po drugiej części z tej serii musieliśmy czekać rok, niedługo jeśli chodzi o tak złożoną rozgrywkę.  Assassin’s Creed Brotherhood pojawił się na rynku w 2010 roku i szybko przypadł do gustu fanom serii. Ubisoft utrzymał swoją renomę.

Assassin’s Creed Brotherhood

Po ostatnich wydarzeniach z Assassin’s Creed 2 wcielamy się ponownie w postać Ezio, nie bez powodu tytuł nie ma w sobie „3” tylko Brotherhood nawiązujący do braterstwa. Otóż na samym początku Ezio Auditore wraca do rodzimej posiadłości uzbrojony tak jak w poprzedniej części. Niestety taka kolej rzeczy nie trwa długo, bo miasteczko głównego bohatera zostaje zaatakowane, spalone, a sam Ezio zostaje ciężko ranny i pozostawiony w samej koszuli, uchodzi z życiem.

Po kilku minutach cut-scenek asasyn musi zacząć swoją historię praktycznie od nowa. Nie posiada on broni ani zbroi, zapomina również o wszystkich umiejętnościach wspinaczkowych i skrytobójczych. Wszystkie te umiejętności będzie można odzyskać wraz z rozwojem fabuły.

Assassin's Creed Brotherhood
Assassin’s Creed Brotherhood

W tej części między innymi mamy do czynienia z lepszym zbalansowaniem pieniędzy. Możemy za nie kupować uzbrojenie i opłacać naszego przyjaciela – Leonarda Da Vinci, który jest raczej sklepikarzem niż naszym zaufanym druhem. W rozgrywce dostępne jest tylko jedno miasto. Rzym jednak jest obszerny i zaleca się korzystanie z całej jego okazałości.

W tym celu należy ukończyć każdą poboczną misję i zatopić się w całość fabuły. Podtytuł tej części został wzięty od tego, iż sam Ezio zostaje mianowany (przez Machiavellego) przywódcą bractwa asasynów i odpowiedzialnym za jego rozwój. W tej pozycji udoskonalona została walka wręcz. Podczas gdy kontratakujemy jednego z przeciwników, nadal możemy otrzymać cios w plecy od innego napastnika.

Assassin's Creed Brotherhood
Assassin’s Creed Brotherhood

Choć nie zdarza się, że dwaj wojownicy atakują jednocześnie, system walki jest dużo trudniejszy od poprzednich. Kompletnym ewenementem gry jest tryb multiplayer, umożliwiający rozgrywkę z innymi graczami. Polega to na tym, iż wykonując misje możemy natknąć się na przeciwnika, którym staruje inny gracz.

Niestety są tylko dwie opcje, możemy go pokonać lub zginąć, bez walki, kontrataków itp. Wystarczy jeden cios. Tutaj twórcy gry mogliby nieco się postarać, jednak tego typu tryb jest dużym krokiem na przód. Poza fabularnym i sterowalnym aspektem możemy także liczyć na udoskonalenia graficzne. Gra wygląda bardzo przyzwoicie i realistycznie. Nadal wzbogacona jest mnogimi efektami specjalnymi i świetnymi animacjami. Serdecznie polecam te pozycję, nie tylko dla fanów serii AC, ale również dla graczy miłujących krwawe batalie i ciche zabójstwa.

Artykuł powstał dzięki portalowi webkiller

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments