Anno Online – średniowieczne zarządzanie

Ekonomiczne Multiplayer Strategiczne

Anno-Online-Logo-200x150

Anno Online jest grą, która nie ma specjalnych wymagań co do sprzętu, czy oprogramowania. Wykonana została w technologii flash – gwarantuje funkcjonowanie w każdej przeglądarce internetowej. Budowa średniowiecznego miasta, polityka surowcowa, rolnictwo… Czyli koniec ułatwień.

 

zagraj_teraz

Znajomy model free2play, kolejna strategia polegająca na rozwoju – choć w tym przypadku – osady, expienie, expienie i… myślenie, bo w tą grę nie można bezmyślnie pykać. Pod względem mechaniki ekonomicznej Anno Online nie ustępuje swojej regularnej wersji.

Rozwój średniowiecznej osady prowadzi do jej rozrostu, ale dzięki stoczni możemy dokonać ekspansji innych nieodkrytych lądów, a konkretniej maksymalnej ilości dziewięciu wysp. Wszystko to za pomocą własnej flotylli statków i jeszcze jednego szczegółu. Ludzi. Z tymi zawsze są jakieś problemy… Więc żeby im udogadniać dostajemy możliwość budowy 120 chałupek różnego rodzaju. Każdy z tych budynków pozwala na dokładne zagospodarowanie przestrzenne miasta dzięki tzw. strefie  wpływów oraz pozwala na szybkie reagowanie na potrzeby tych niewdzięczników. Na przyzwoitą osadę może się składać nawet 800 ( dla niedowiarków słownie… OSIEMSET ) takich chatek.

Anno-Online-Game(gamestreamers.ru)

Spokojnie. Ubisoft wbudował samouczek w postaci prostych zadań w czasie gry dzięki, którym wpojenie nam informacji dotyczących funkcjonowania Anno Online powinno być o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze niż surowe czytanie dokumentacji czy FAQ. Jeśli już się zraziłeś (-aś) – tymi liczbami, wiedz że warto poświęcić jeszcze chwilę chociażby po to, abym został przeczytany 😉

Wracając jednak z tych mniej lub bardziej personalnych wycieczek… Stajesz się zarządcą tego nieładu, odkrywasz wyspy, ale pamiętaj że muszą być one wystarczająco atrakcyjne dla człowieków. Dostosowujesz osadę stawiając budynki mieszkalne, rzemieślnicze, targowisko. Jak już masz targowisko to i chętnych do osiedlenia się znajdziesz, bo gdzie będzie im lepiej niż przy sklepie…

anno_online_17102012_3(redoctober.blog.pl)

Wraz z expem pojawią się nowe możliwości, a Ty musisz nadążać z zarządzaniem osadą, która chce się rozwijać. Wykorzystując jeden ze statków do eksploracji będziesz móc odkrywać mapę, pojawi się możliwość kolonizacji, rozwój handlu bez ustalonych przez twórców gry cen za poszczególne surowce.

Anno-Online-1(playmaniacs.com)

Handel między graczami. Ważna funkcja uspołecznienia podczas „grania w gry”. Współpraca może okazać się kluczowa przy budowie wielkiej katedry, ale można też wypożyczać flotki, czy po prostu handlować surowcami.

Grając w Anno Online będziesz aktywnym świadkiem powstawania klas społecznych, podejmiesz się regulacji prawnych, doświadczysz poczucia wspólnoty. Sporo jak na jedną grę przeglądarkową.

I kto mówił że studia z zarządzania się nie przydadzą? 😉

 

zagraj_teraz

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments