Aion – bóg niedoskonały

3D Do pobrania Fantasy Multiplayer Przygodowe Science-fiction Wojenne

Wiele lat temu bóg Aion dał początek nowemu, mitycznemu i zamkniętemu światu – Atrei. Było to oczko w głowie Pana. Wielkie dzieło, którego ten strzegł używając w tym celu swych potężnych mocy. By uczynić swój świat jeszcze piękniejszym zdecydował się on stworzyć ludzi oraz rasę zwaną Drakan, której zadaniem była ochrona tychże istot. Niestety jak to w większości przypadków bywa pokój nie trwał zbyt długo, a stało się to za sprawą Drakan, których zaślepiła chęć zdobycia absolutnej władzy, jak i zdominowania oraz podporządkowania sobie wszystkich istot zamieszkujących wówczas piękny świat.

zagraj_teraz

 

Pięciu najsilniejszych Drakan stopniowo zwiększało swoje moce i wkrótce zmienili się oni w pierwszych Balaur, inaczej zwanych – smoczych lordów. Wreszcie kiedy bóg Aion nie zgodził się na powierzenie władzy i kontroli nad ludem byłym sprzymierzeńcom Ci wypowiedzieli swemu stwórcy wojnę. W odpowiedzi na ten krok, Aion stworzył dwunastu Lordów Empyrean – niezwykłe istoty boskie, których zadaniem było strzeżenie pokoju i obrona Wieży Wieczności. By skutecznie bronić się przed Balaur wielu ludzi „awansowało” na Daeya, przez co tak samo, jak i lordowie Empyreon otrzymali oni zdolność latania.

aion zagraj


Z biegiem czasu ludność walcząca wzrastała, dzięki czemu powstała armia prowadzona do walki przez samych Lordów. W trakcie długiej wojny doszczętnie zniszczona została Wieża Wieczności, a sama Atreia w skutek kataklizmu rozpadłą się na dwie połowy. Pierwsza z nich otoczona słońcem zamieszana została przez reprezentantów światłych, optymistycznych wartości – Elyosan. Natomiast druga część zasiedlona przez ludzi nieufnych, sceptycznych i niebezpiecznych – Asmodian, których teren otoczony był lodem. Obie frakcje oddziela od siebie Abyss – pole bitwy.

aion za darmo

Okej, po krótkim wprowadzeniu nadchodzi czas na zasady. Więc na samym początku naszej przygody musimy wybrać rasę, do której chcemy należeć – Elysea czy Asmodae. W grze, dzięki systematycznemu wypełnianiu powierzonych nam zadań wzrasta nasza moc. W fantastycznym świecie Aionu znajduje się sześć głównych klas oraz aż dziesięć wyspecjalizowanych. Na samym początku musimy wybrać, do której chcemy należeć. Do dyspozycji mamy: wojownika, zwiadowcę, maga, kapłana, inżyniera i artystę. Kiedy nasza postać znajdzie się w 9 poziomie gry, należy podjąć decyzję o wyborze wyspecjalizowanej klasy, przy czym należy pamiętać, że klasy wyspecjalizowane stanowią rozwinięcie klas głównych. Np. Mag może stać się czarodziejem, wojownik, przeistoczy się w templariusza, zwiadowca ma do wyboru – assasyna lub łowcę.

aion opis

Dzięki systemowi edycji postaci każdy może dowolnie zmieniać wygląd swojego bohatera. Dostosować wzrost i wagę, wybrać kolor skóry, włosów, oczu, a nawet upiększyć swoją osobę dodając tatuażu. By nadać postaci nieco bardziej drapieżnego charakteru, możemy oznaczyć wybrane ciało bliznami czy innymi elementami estetycznymi. Co ciekawe w Aionie nie tylko dokonujemy drobnych poprawek w swoim wyglądzie, ale też mamy możliwość dopasowania całego ekwipunku dla naszej postaci!

Aion jest grą z gatunku MMORPG, polegającą na obronie swojej rasy przed wrogą frakcją. Jako uczestnicy tego świata, musimy stawiać czoła potworom i bronić swojej ziemi, ale wcale nie trzeba bronić się indywidualnie. Możemy zakładać sojusze i wspólnie pokonywać nieprzyjaciół i dzielić się zebranymi przedmiotami. Co istotne – w grze nie możemy atakować uczestników naszej rasy.

aion fajne gra

Kluczowym elementem są walki w PvPvE, kiedy to walczymy z naszymi przeciwnikami, ale też i komputerem. Oprócz prowadzenia nieustającej wojny każda postać może wyszkolić się w odpowiednim zawodzie np. alchemia, krawiectwo, gotowanie i wiele innych, ale wiadomo, prawdziwym geniuszem można zostać tylko w jednej (wybranej) dziedzinie. Dla zachęty dodam, że każdy gracz może ulepszać swoje przedmioty, korzystać z mapy i tętniącej wiedzą encyklopedii, czy tworzyć niepokonane legiony. W grze ważne są też zadania, które można podzielić na trzy poszczególne kategorie: zwykłe – wykonywane w celu zdobycia nagrody, zadania kampanii – powiązane z rozwojem naszej postaci, jak i fabułą gry, oraz zlecenia – polegające na zwiększeniu umiejętności gracza w wybranej przez niego profesji.

Przyłącz się do świata pełnego tajemnic i zapisz się w historii dawnej Atrei już teraz.

zagraj_teraz

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments